У четвер, 10 травня, у Львові, в приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбувся конкурс на краще написання диктанту «Українська писемність шрифтом Брайля». Участь у конкурсі взяли 15 незрячих мешканців Львова.

Як розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза, для диктанту використали уривок з повісті-казки члена УТОС та члена спілки письменників Миколи Красюка «Гервасій».

«Загалом рівень написання диктанту – надзвичайно високий. Переможниця конкурсу, а це Оксана Вавілова, за написання диктанту отримала 12 балів. Вона не зробила жодної помилки. Друге місце виборов Степан Підлужний, третє – Тарас Дороцький. Їх роботи оцінено на 11 балів. Хлопці зробили одну та дві помилки відповідно, і то – помилились у пунктуації. А розділові знаки поставити правильно у авторському тексті надзвичайно важко! Останню сходинку посів учасник, який набрав 7 балів. Тому повторюсь: усі показали чудові результати», – додала Любов Кукуруза.

«Наше управління завжди радо, у тому числі й фінансово, підтримує заходи, які організовує Львівська територіальна первинна організація УТОС. Адже ці заходи завжди цікаві та актуальні. Знову ж таки, ми розуміємо важливість такого роду конкурсів для незрячих людей. Його учасники, до речі, завжди демонструють глибокі знання української мови», – зазначив начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

До речі, не менш цікавими є й інші конкурси для незрячих, які організовує міська організація УТОС. Йдеться про конкурс декламаторів, який відбудеться 17 травня та конкурс на швидкість читання, який пройде 24 травня. Темою конкурсу декламаторів також стане творчість Миколи Красюка.

Крім того, надзвичайно популярним серед незрячих є конкурс «Галицька господиня», під час якого учасниці демонструватимуть свої кулінарні таланти. Конкурс відбудеться у середині червня.

Слід зазначити, що і переможці, і учасники згаданих змагань та заходів отримують чудові подарунки – набори посуду. А на фінансову підтримку даних заходів з міського бюджету скерували 32,5 тис. грн.

Поділитись: