У Львові люди з інвалідністю по зору написали диктант шрифтом Брайля

У Львові в приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбувсяконкурс на краще написання диктанту «Українська писемність шрифтом Брайля». Участь у конкурсі взяли 15 незрячих мешканців Львова: цього року вони написали уривок радіодиктанту «Крила України». Цей текст, нагадаємо, торік у День української писемності й мови писали усі українці, які хотіли перевірити свої знання з української мови.

«Загалом рівень написання диктанту, попри його складність, – надзвичайно високий. Переможниця конкурсу Надія Онофрійчук за написання диктанту отримала 12 балів. І це абсолютно заслужені бали, адже вона не зробила жодної помилки. Другу і третю сходинку розділили між собою Оксана Вавілова та Оксана Бабій: їх роботи оцінили на 11 балів. Обидві вони зробили лише по одній помилці у пунктуації. Та й загалом усі показали чудові результати: більшість учасників конкурсу отримали 8 – 10 балів. До речі, диктант писали учасники віком від 20 до 70 років. Переможниці, скажімо, цього року виповнилось 60 років», – розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза.

Як повідомив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин, і переможці, і учасники конкурсу отримали чудові подарунки – набори рушників. А на фінансову підтримку заходів, які організовує УТОС, з міського бюджету скерували 35 тис грн.

«Я дуже часто відвідую конкурси, які організовує Львівська територіальна первинна організація УТОС: вони завжди цікаві та актуальні. Але разом із тим, я щоразу дивуюсь талантам і вмінням його учасників: проте особливо мене вражають глибокі знання української мови, які вони демонструють», – додав посадовець.

Нагадаємо, що 21 травня о 12:00 год. у приміщенні спецбібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, що на вул. Січових Стрільців, 5, люди з інвалідністю по зору виборювали звання найкращої господині у конкурсі «Галицька господиня». Крім того, 16 травня для незрячих людей відбувся конкурс «Читання шрифтом Брайля».

Довідка:

Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує понад 700 осіб з порушенням зору 1 та 2 груп. Свою діяльність організація провадить з листопада 1939 року як осередок незрячих на Львівщині, а з 1959 року – як окремий структурний підрозділ Всеукраїнської організації УТОСу.

Основними статутними завданнями організації є соціальний захист людей з інвалідністю по зору, їх медична, трудова та творча реабілітація, адаптація до умов зовнішнього середовища, інтеграція у здорове суспільство, підтримка культурного та освітнього розвитку, матеріальна підтримка особливо потребуючих членів організації.

Поділитись: