У Львові людям з інвалідністю допомагають у Проекті «Усмішка»

У Львові 13 осіб з інвалідністю, а саме з комплексною глибокою розумовою та фізичною неповносправністю, беруть участь у Проекті «Усмішка». Проект «Денна програма «Усмішка» – місце розвитку і радості для людей з розумовою неповносправністю», який триватиме упродовж семи місяців, і покликаний надавати підтримку людям з розумовою неповносправністю,створили в ГО «Лярш-Ковчег». А фінансово підтримали його реалізацію в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.

«Проект «Усмішка» є надзвичайно потрібен. Адже він є чи не єдиним у Львові, який працює із надзвичайно складними учасниками: участь у ньому беруть 13 осіб з комплексною глибокою розумовою та фізичною неповносправністю», – розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Програма працює з 10 до 17 години 4 рази на тиждень – з понеділка до четверга, у приміщенні, що на вул. Перфецького, 11. Всі учасники об’єднані у дві групи. Одна відвідує програму у понеділок та середу, а друга – у вівторок та четвер. Під час занять учасники займаються тим, що їм подобається, а ще вони навчаються, розвиваються у міру своїх можливостей та перебувають серед людей, які приймають їх такими, які вони є.

Заняття в «Усмішці» плануються індивідуально, адже складено плани індивідуального супроводу для кожного учасника, а ще залежать від того, що учасники люблять робити, який у них настрій та стан здоров’я. Крім того, досвідчені психологи, асистенти та волонтери, проводять індивідуальні та частково групові заняття по оволодінню соціально-побутовими навичками та навиками самообслуговування. Крім того, усіх учасників Проекту щодня до місця проведення та назад додому довозить мікроавтобус організації «Лярш-Ковчег».

Бюджет проекту становить 141, 5 тис. гривень, 93 тис. з яких у рамках співфінансування надали в управлінні соціального захисту ЛМР.

Довідка

Громадська організація «Лярш-Ковчег» працює у Львові з людьми із розумовою неповносправністю уже понад 13 років та має великий досвід проведення різноманітних занять та заходів для них. Організація об’єднує 63 особи з розумовою неповносправністю, які беруть участь в 6 програмах: 4 творчих майстернях, денній програмі та будинку тимчасового підтриманого проживання. З ними займається 30 асистентів та волонтерів.

ГО «Лярш-Ковчег» є неприбутковою організацією і функціонує завдяки пожертвам та коштам залученим при написанні заявок у різноманітних конкурсах грантів та соціальних проектів.

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота «Ляршу» в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації «Лярш» у 2008 році. У світі спільнота «Лярш» існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні «Лярш» – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.

Поділитись: