У Львові для молоді з інвалідністю створили «Соціальну майстерню»

У Львові група людей з особливими потребами, а саме з розумовою недостатністю, стали учасниками проекту «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими можливостями». Проект створили у Благодійному фонді «Карітас – Львів УГКЦ», а фінансову підтримку надали в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.

«Цей Проект – надзвичайно потрібен, адже завдяки йому 23 неповносправні молоді людини віком від 18 до 47 років, які є мешканцями Львова та області, отримали надійний притулок, у якому вони активно проводять час, отримують допомогу спеціалістів-педагогів та мають можливість соціальної адаптації і психологічного покращення свого стану. Причому допомогу людям з особливими потребами автори Проекту реалізовують у дуже цікавий спосіб: через щоденну активну їх участь у працетерапії, майстер-класах та арт-терапії.

Крім того, Проект корисний і для родичів та опікунів людей з ментальними порушеннями, адже вони отримали вільний час від постійної опіки за неповносправними, який використовують, як для відпочинку так і для пошуку часткового працевлаштування.

А ще завдяки Проекту молоді практиканти із вищих навчальних закладів Львова зі спеціальностей, орієнтовних на соціальну роботу, мають можливість активної навчальної практики», – розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Загалом Проект діятиме упродовж 7 місяців. За цей час заплановано провести 2 410 годин працетерапії, 56 годин майстер-класів та 56 годин арт-терапії.

Заняття з працетерапії відбуваються кожного дня. Тривають вони по 5 годин у Центрі дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами (Пл. Св. Юра 5 / 30). Під час занять «особлива» молодь займається виготовленням паперових листівок, а ще намиста та вишивки з бісеру. Усі ці вироби можна буде оглянути і, навіть, придбати на виставці-ярмарку, яка відбудеться у вересні у храмі Пресвятої Євхаристії. Майстер-класи, під час яких молодь здобуває нові навички та знання, відбуваються щопонеділка, арт-терапія – щочетверга. На ці заняття відведено по 2 години вдень.

Слід зауважити, що в рамках Проекту також заплановано і літній відпочинок для учасників Проекту. Зокрема, наприкінці липня 23-є осіб з інвалідністю побувають на відпочинку у с. Ямна-Яремче, що на Івано-Франківщині. Ще один оздоровчий табір уже відбувся: у травні група осіб з особливими потребами побувала на базі відпочинку «Бойківський двір», що в с. Ясениця-Замкова Старосамбірського району Львівщини.

Загальний бюджет проекту «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими можливостями» – майже 160 тис грн. Співфінансування від Львівської міської ради становить 50 тисяч грн.

Поділитись: