У Львові для людей з особливими потребами організували шість пізнавальних мандрівок

Півсотні дорослих осіб з розумовою неповносправністю у супроводі асистентів-волонтерів побували у одноденній мандрівці до села Раковець. Ця подорож стала можливою завдяки соціальному заходу «Нове місце – новий досвід», який напрацювали в ГО «Лярш-Ковчег», а також за фінансової підтримки Львівської міської ради.

«Ця мандрівка покликана сприяти активній соціальній реабілітації, соціалізації та інтеграції людей з розумовою неповносправністю у новому середовищі. Крім того, даний захід має на меті підтримати батьків чи опікунів людей з особливими потребами, адже вони не завжди мають можливість багато часу приділяти навчанню та розвитку своїх дорослих дітей. Знову ж таки, у таких мандрах набувають практичного досвіду асистенти і волонтери, який вони зможуть у майбутньому застосувати у щоденній своїй роботі з «особливими» людьми», – розповіла директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна.

Загалом в межах заходу «Нове місце – новий досвід» заплановано 5 одноденних мандрівок. Попри подорож до Раківця, відбудеться ще три одноденні виїзди в інші населені пункти: Борислав, Тернопіль та Меденичі. Одна екскурсія уже відбулася: «особливі» мандрівники нещодавно побували у монастирі, що у Гошеві.

Принагідно зауважимо, що соціальний захід «Нове місце – новий досвід» передбачає також кількаденну ровитково-пізнавальну мандрівку до с. Лібухова, що на Старосамбірщині. У Лібухові часники подорожі житимуть на базі відпочинку упродовж чотирьох діб. Крім того, для них волонтери підготували цікаву програму відпочинку. Зокрема, відбудуться подорожі до річки та в гори, спортивні ігри на природі та настільні ігри, командні змагання та конкурси талантів. А кульмінацією подорожі стане святкова ватра: вона запалає увечері останнього дня мандрівки.

«У кожній з шести мандрівок візьме участь по півсотні дорослих осіб з розумовою неповносправністю. На ці подорожі в управлінні соціального захисту ЛМР скерували майже 120 тисяч гривень», – додав начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Нагадаємо, що такі соціальні заходи ГО «Лярш-Ковчег» та управління соціального захисту проводять уже не перший рік. Зокрема, у 2017 році по 50 осіб з особливими потребами побували в одноденних подорожах до Зарваниці та Унева, а довготривалі чотириденні мандрівки відбулись до Орявчика та Брюхович.

Поділитись: