У Львові напрацювали концепцію для системного отримання послуги купання для бездомних осіб. Сьогодні, 20 серпня, відбувся організований захід з надання комплексу санітарно-гігієнічних та інших послуг у «Домі милосердя», що на вул. Мазепи, 48. Проте безхатченки можуть щоденно помитися, отримати чистий одяг, харчі й допомогу фахівців у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівській, 3а (бічна Шевченка), та у «Домі милосердя» на вул. Мазепи, 48.

Зокрема, сьогодні в часі заходу безпритульні змогли не лише помитися, а й отримати низку інших послуг — їм запропонували чистий одяг та перукарські послуги. Крім того, кожен, за необхідності, зміг отримати консультацію юриста, психолога та соціального працівника. Також усім бездомним запропонували скористатися можливістю отримати первинний фаховий медичний огляд. Окрім того, безхатькам надали продуктовий набір.
«Це перший виїзд, організований для безпритульних осіб у Львові. При чому такі гігієнічні послуги безхатьки можуть отримати і на вул. Кирилівській, і на вул. Мазепи, і в «Оселі». Цю акцію було організовано для того, щоб показати людям, як можна за собою стежити. Ми це вперше провели у Львові. Розробили логістику, запросили перукарів, юриста, соціального працівника, психолога. Також безпритульні мають можливість отримати консультацію від медичного працівника. Є категорія безпритульних, які, насправді, не хочуть іти ні на вул. Кирилівську, ні на вул. Мазепи, ні в «Оселю», а все-таки більше перебувають на вулиці.

Крім цього, безпритульні мають можливість отримати чистий новий одяг, харчування та продуктові набори. Щоб організувати цей захід, ми із соціальними працівниками ходили у середовище безпритульних — це ті місця, де організовано для них харчування, або де є найбільше їхнє скупчення, — ми ходили туди до них на розмови, запрошували їх, розповідали про те, який сьогодні відбудеться захід. Тому сьогодні ми маємо близько 27 осіб, які зустрілися біля Порохової вежі, і ми звідти привезли їх сюди.

Це дуже гарний приклад для громади міста, яка також має поширювати таку інформацію, де безпритульна людина може отримати певні послуги. Звичайно, такі послуги будемо організовувати і у майбутньому. На вул. Кирилівській та вул. Мазепи різні послуги можна отримати кожного дня з 9.00 год до 18.00 год. Але для того, щоб максимально розповсюдити інформацію у їхньому середовищі, ми організували такий захід. Один колега вчора сказав: «Вони повинні приміряти цю послугу на себе і зрозуміти, що є інший стиль життя.» І це справді дуже важливо. Таким чином люди соціалізуються. Ми стараємося виготовити їм документи, влаштувати на роботу. І вони мають можливість ставати на ноги і змінювати свій спосіб життя”, — розповіла Галина Слічна, заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань.

Інформацію про можливість скористатись цією послугою серед безпритульних розповсюдили працівники міського управління соціального захисту, працівники Центру обліку та нічного перебування бездомних осіб спільно із працівниками Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які відвідували місця організованого харчування бездомних, а також місця їхнього скупчення. Однак Львівська міська рада також звертається до небайдужих громадян з проханням поширити інформацію про цей захід серед безхатьків.
«У літній період безпритульні не дуже хочуть йти ночувати на вул. Мазепи, чи на вул. Кирилівську. Вони віддають перевагу вулиці, тому що природні умови їм сприяють бути на вулиці і їм не треба затрачати час на добирання. Одяг, який ми видаємо, це одяг, який не є закуплений за кошти бюджету міста, а це одяг, який приносять небайдужі громадяни. От ми з вул. Кирилівської привезли цей одяг і можемо дати його зараз безпритульним особам. У бюджеті міста виділяються гроші на харчування. Загалом, для утримання центру на вул. Кирилівській у бюджеті закладено понад 3 млн гривень: заробітна платня працівникам, послуги прання та харчування, й інші необхідні речі для функціонування цієї установи», — додала Галина Слічна.

«Бездомні є всюди — в кожному місті України і світу. Ми всіх приймаємо. Тут у Львові є значна і посильна допомога таким людям — є багато місць, де можна поїсти і помитися, отримати одяг. Багато людей приїжджають і зі Сходу, які постраждали від війни, і це дуже болюче. Нам влада міська допомагає, і маємо спонсорів із-за кордону. Дуже важливо дати таким людям надію, що можна змінити спосіб життя», — зауважив брат Бернард зі згромадження Братів Альбертинців, які опікуються «Домом милосердя».
Так, в місті помитися можна в кількох місцях. Зокрема, щоденно в Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівська, 3а (бічна Шевченка), тел.: 2331049. Тут також працює відділення нічного перебування, в якому особи можуть залишитися на нічліг, отримати теплий одяг, санітарно-гігієнічні послуги, послуги з реєстрації, а також першу медичну допомогу.
Також щоденно санітарно-гігієнічні послуги бездомні можуть отримати у «Домі милосердя», що на вул. Мазепи, 48, Релігійної Місії «Карітас-Спес» Львівської Архидієцезії Римо-Католицької Церкви, яким опікується Згромадження Братів Альбертинців.

Більше інформації тут .

Поділитись: