Однак, нажаль в місті є й самотні люди, які за станом здоров’я, в наслідок поважного віку не можуть здійснювати повноцінний догляд за собою, що робить їх соціально вразливими людьми. Тому, виходячи із наявної потреби в забезпеченні отримання самотніми людьми похилого віку, чи непрацездатними особами, у нашому місті функціонує Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, працівники якого надають соціально-побутові послуги мешканця, які є одинокими і в потребі.

І. Про створення комунальної установи

Ухвалою Львівської міської ради від 18 червня 2009 року №2695 створено комунальну установу Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

Центр, як міську установу створено з метою забезпечення якісного та ефективного функціонування важливого для міста напряму роботи, як соціальне обслуговування осіб літнього віку та непрацездатних мешканців Львова.

Так, відповідно до затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 21.08.09р. (із змінами та доповненнями) Положення про Львівський міський територіальний центр, визначено, що установа знаходиться в підпорядкуванні управління соціального захисту, й працівники якої надають соціально-побутові послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам, іншим соціально незахищеним громадянам.

До числа одиноких непрацездатних громадян відносяться громадяни, у тому числі подружжя, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних відповідно до чинного законодавства їх утримувати.

Слід акцентувати, що в основному соціальні робітники, працівники терцентру надають соціальні послуги на дому, це: прибирання, закупівля продуктів харчування та речей необхідних для ведення побуту. Власне перелік послуг, які потребуючий хоче отримувати від працівників терцентру обирається ним із загального переліку послуг при підписанні угоди на обслуговування.

ІІ. Умови прийняття громадян на обслуговування

Щоби стати на обслуговування у міський територіальний центр, львів’яни повинні звертатись із заявою у районний відділ соціального захисту за місцем реєстрації. Після чого, працівники відділу звертаються із відповідними запитами для отримання підтвердження медичного висновку про здатність громадянина до самообслуговування та потребу в постійній сторонній допомозі, а також при потребі чи не перебуває заявник на довічному утриманні (догляді).

ІІІ. Основні показники роботи тер центру в 2012 році

Станом на 01.01.13р. на обслуговуванні у відділеннях установи перебуває 2 591 особа.

З них, відповідно до індивідуальних потреб, клієнти скористались наступними послугами:
• перукаря 322 особи;
• взуттєвика 95 осіб;
• швеї – 54 особи;
• дрібного ремонту дверей, вікон, замків, тощо – 282 особи;
• оформлення, поновлення субсидій – 764 особи;
• оформлення документів на санаторно-курортне лікування – 16 осіб.

Окрім того, за 2012 рік працівниками територіального центру проведено 451 обстеження матеріально-побутових умов щодо призначеня, компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 558 та проведено 1 849 перевірок якості наданян соціальних послуг.

Видатки на діяльність Центру у 2012 році склали 8 372,89 тис. грн.

ІV. Розвиток програми пізнавального дозвілля для осіб похилого віку

Із початком роботи Львівського територіального центру як міської установи, з січня 2010 року, в установі активно розпочали розвивати програму пізнавального дозвілля для літніх людей, які перебувають на обслуговуванні.
Так, щотижня підопічні установи приймають участь в спеціалізованих тематичних зустрічах обговореннях присвяченим різним пам’ятним датам, релігійним і державним святам, та іншим темам пізнавального характеру.
Окрім того, майже щотижня львів’яни є учасниками пізнавальних екскурсій Львівськими музеями, виставками, сакральними місцями, безкоштовно переглядають вистави у Львівських театрах.
Відтак, з огляду на це хочу подякувати всім установам й організаціям міста, які йдуть назустріч Львівському терцентру в підготовці пізнавального дозвіллям нашим підопічним. Адже цей крок є надзвичайно важливим в процесі соціалізації цих людей в суспільство.

Так, підсумовуючи діяльність у 2012 році, в рамках Програми пізнавального дозвілля для літніх львів’ян відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського терцентру провело 97 пізнавальних соціокультурних заходів для клієнтів установи, якими охоплено 1 722 особи.
З поміж цього, з нагоди відзначення свят клієнтам Львівського міського терцентру видано:
• до Великодня – 2 248 продуктових наборів;
• до Дня Незалежності України – 1 688 подарункових наборів;
• до Дня людини похилого віку – 1 747 продуктових наборів;
• до Дня Святого Миколая – 1 925 подарункових наборів.

Важливо наголосити, що всі соціальні працівники чи соціальні робітники Львівського міського територіального центру мають спеціальні посвідки, які засвідчують приналежність їх до установи, які надає соціальні послуги. Власне, звертаємось до мешканців, осіб похилого віку, звертати увагу на наявність спеціалізованої посвідки в людей, які себе називають соціальними працівниками територіального центру.

Це питання дуже актуальне, оскільки сьогодні в пресі, в різних куточках України описано чимало випадків шахрайства громадян, які себе видають за соціальних працівників.

Поділитись: