Львів’яни літнього віку вивчали життєпис Ліни Костенко

19 березня “українська Кассандра” відсвяткувала свій 86-й день народження. Поціновувачі творчості найвидатнішої вітчизняної поетеси сучасності організували з цієї нагоди літературний захід, який відбувся в Народному музеї Тараса Шевченка. Літні люди Львівського міського територіального центру взяли участь в літературних читаннях, де насолоджувались декламуванням учнями віршів Ліни Костенко, листали сторінки біографії поетеси. Разом з тим, склалось глибоке враження, що зустріч була пронизана подіями сьогодення, патріотичним духом української нації. Слухаючи “Крила” геніальної Ліни Костенко у виконанні Богдана Ступки, відчуваєш, що вони дійсно є.

В ході заходу розглядалась поетика творення Ліною Костенко образу Кобзаря крізь призму власного «я», через пережиті відчуття поета-шістдесятника.

Українська література, проходячи певні етапи історичного розвитку, набула свого коріння, духовних і традиційних витоків. Незаперечним на сьогоднішні є вплив на цей процес постаті Тараса Шевченка. Підтвердження цьому – звертання до його постаті чи не кожного вітчизняного та діаспорного українського поета. Досліджуючи творчість Ліни Костенко, неможливо не звернути увагу на те, що поетеса теж присвятила декілька віршів Кобзареві. Так, у її книзі «Вибране» вміщено ліричні твори «Повернення Шевченка», «Кобзарю…», «Княжа гора», «Кобзар співав в пустелі Косаралу…».

Особливу атмосферу літературним читанням допомогли створити музичні композиції на слова Ліни Костенко, відеозаписи які демонстрували присутнім.

Організувала відвідування заходу культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: