Львів’яни літнього віку відвідали музей Івана Франка

Львів – це не лише місто-музей просто неба, але й місто музеїв. Не вистачить одного дня, щоб оглянути всі експозиції львівських музеїв. У мальовничій місцевості Львова, поблизу Стрийського парку, стоїть будинок до якого приходять люди, як до національної святині. Вчора, 1 червня літні городяни міського територіального центру побували на екскурсії у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка.

В часі проведення екскурсії відвідувачі дізналися, що у цьому будинку видатний письменник, учений, політичний та громадський діяч жив, написав свої найкращі твори, і звідси пішов у безсмертя. Фонди музею налічують 30 тисяч експонатів, найціннішими з яких є особисті речі Франка та його родини, рукописи письменника, першовидання його творів з автографами, оригінальні світлини.

У музеї повністю відтворено робочий кабінет Івана Франка – його улюблену кімнату. Збереглися фортепіано, за яким сидів Іван Якович, робочий стіл, за яким він працював.

На письмовому столі Франка – його особисті речі: чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів. За цим столом письменник написав сотні творів, у тому числі й поему «Мойсей». Біля стола поруч із кріслом – рибацька сітка, сплетена письменником власноруч. Тут стоять Франкові шафи з книжками, на стінах портрети і малюнки Івана Труша, близького приятеля письменника.

Саме у такій домашній обстановці присутні побували в тій атмосфері, яка була буденною в роки життя великого Каменяра.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: