Львів’яни літнього віку відвідали музей історії освітньої та друкарської діяльності

Вчора, 20 квітня літні городяни, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі побували в історичних стінах корпусу Ставропігійського вищого професійного училища, які зберігають давні традиції українського кириличного друкарства, що зароджувались та розвивались тут віддавна. В часі мандрівки присутні довідались, що у цій будівлі була перша в Україні професійна школа, що діяла при Львівському ставропігійському братстві, створеному 1586 року. Саме тут розпочала роботу найдавніша не лише в нашій державі, а й у слов’янському світі друкарня, заснована братством.

Змінювалися часи і державні устрої, а фахові традиції зберігалися. За Австро-Угорської імперії професійна школа стала Ставропігійським інститутом. Ще пізніше, 1944 року, було створене ремісниче училище. Власне ця дата вважається заснуванням нинішнього навчального закладу. Пройшовши шлях перетворень, з минулого року навчальний заклад став Ставропігійським вищим професійним училищем м. Львова.

У навчальному закладі організовано музей, де літні люди познайомилися з історією друкарства і освітньою діяльностю з часів І.Федорова і до наших днів.

Музей має стати гордістю училища та нашого міста, знаного в світі як колиска книгодрукування.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: