Львів’яни літнього віку відвідали меморіальний музей Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Кардинала Йосифа Сліпого

Про величну постать, про великий приклад віри і побожності незламної особистості, яка пройшла крізь пекло тортур і поневірянь -Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Кардинала Йосифа Сліпого – геройського ісповідника віри, одного з найвідважніших борців за права – довідались літні люди Львівського міського територіального центру, які побували 17 березня на пізнавальній екскурсії в меморіальному музеї Патріарха Йосифа Сліпого.

Під час відвідування музею присутні довідались, що відкриття відбулось у вересні 1997 року в Львівській Богословській Академії (тепер УКУ). Задум створення музею народився у серпні 1992 р. у дні перепоховання тлінних останків Патріарха у Львові. З цієї нагоди у Львові відкрили виставку філателістичних видань присвячених Патріарху, яку збирав впродовж 30 років відомий популяризатор та пропагандист ідей Патріарха, доктор медицини, Роман Смик зі США.

Літні люди оглянули експозицію музею, яка представлена на основі матеріалів з приватної збірки доктора Романа Смика, а також сучасних філателістичних матеріалів голови Львівської Крайової Організації Українського Філателістичного Товариства п. Романа Бишкевича, документів та фотоматеріалів Інституту Історії Церкви.Музей Йосифа Сліпого в УКУ висвітлює життя Патріарха, популяризує ідеї закладені в Заповітах Йосифа Сліпого. Об’єднує три періоди життя Патріарха: львівський, на засланні в Сибіру та римський.

Особливе місце у музеї займають фотографії Патріарха. Відвідини Чикаго, Український католицький університет в Римі, фотографії прощання з Патріархом духовенства і мирян, папи Івана Павла ІІ. Колекція постійно поповнюється фотографіями, котрі передають люди які особисто зустрічалися з Патріархом у його римський період життя (єп. Гліб Лончина, о. д-р Михайло Димид, о. Тарас Карпюк, д-р Михайло Петрович та ін.).

На огляд присутнім були представлені три альбоми з фотографіями, які з хронологічною точністю передають мирянський рух за Патріархат — їх подарувала музеєві Дарія Миндюк. Пані Дарія, будучи активісткою цього руху, зібрала і впорядкувала знимки. Кожну фотографію супроводжує відповідний коментар до події і її учасників. Особисті речі Патріарха – парамани (оберіг, який засвідчує особливу опіку Діви Марії), які носив Патріарх, його светр, камилавка, омофор і мітра. Светр передав музеєві найближчий помічник Патріарха, довголітній економ о. Петро Стецюк з Торонто.

Особливо цінним експонатом музею є омофор Патріарха. Це перший омофор, який він одягнув, коли приїхав до Риму (на зустріч з папою Іваном ХХІІІ Патріарх пішов в позиченій сутані). Коли ж 2 квітня 1977 року Патріарх Йосиф висвятив на єпископа о. Любомира Гузара, то подарував йому цей омофор.

Мітра Патріарха, яка є в експозиції – та, яку йому одягнули в день похорону. Після реставрації її передали до музею.

Сповідник Христа, якого кидали до в’язниці, катували, морили голодом, мучили неймовірним холодом, висміювали, ображали, лаяли – терпів усе заради єдності з Містичним Тілом. Він був справжнім принцом Церкви і дав своєю присутністю більше слави Священній Колегії Кардиналів, аніж йому дало його призначення на посаду. Однак, не тільки через його талант, через страждання і славу ми, звичайні християни, звертаємо на нього увагу, щоб в світлі його життя вдосконалитись самим. Ні, його приклад вчить нас чогось значно більшого, і в той же час – простого: наслідувати Ісуса і ставати подібними до Нього.

Організувала відвідування музеюкульторганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька

 

Поділитись: