Львів’яни літнього віку присвятили дозвілля духовному збагаченню

Одиноким городянам літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у міському територіальному центрі проводять різнобічні заходи дозвілля. Так, вчора 15 червня літні люди відвідали Храм блаженного Климентія Шептицького, де відбулась зустріч з настоятелем єрм. Севастіяном (Дмитрухом). В часі спілкування присутні довідались, що історія костелу Святого Казимира (зараз Храм блаженного Климентія Шептицького УГКЦ), бере свій початок із XVII століття. Це пам’ятка барокової архітектури.

Сьогодні храм блаженного Климентія Шептицького виконує роль Церкви-музею сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ, скарбниці врятованих від знищення перлин народного мистецтва – колекції “Студіону”, яка сьогодні нараховує понад 5 тисяч витворів сакрального мистецтва.

Літні городяни дізнались, що у цьому храмі почергово експонують сакральні предмети цієї колекції – старовинні ікони, хрести, які дивом уціліли у радянські лихоліттях. Повне відновлення храму розпочалося лише у середині жовтня 2007 р. під керівництвом отця-студита, доктора богослов’я Севастіяна (Дмитруха).

Наше сьогодення, яке є динамічним, наповнене інноваційними рішеннями, виражене в різних аспектах життя, потребує постійного емоційного заряду та участі в суспільних процесах. Відповідно, літні люди, попри поважний вік та багатий життєвий досвід, хочуть і надалі черпати для себе нові враження та знання, а ми цьому повинні сприяти.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: