Львів’яни літнього віку проводять дозвілля розширюючи культурні горизонти

Минулої п’ятниці літні городяни Львівського міського територіального центру побували у Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького та оглянули виставку, яка демонструє жінку у стилі сецесії на зламі епох XIX-XX століть.

Колекція сецесійних листівок належить львів’янці Оксані Бобошко-Вандерховен. Збірку започаткував люблінський колекціонер Кшиштоф Юзефацький, але згодом передав її пані Оксані і вже вона її поповнювала. Вивчала кожен напис, кожне зображення.

В часі спілкування з власницею колекції присутні довідались, що кожна із презентованих ретро-листівок, окрім того, що цікава сама по собі, ще й розповідає зворушливі історії, зізнання у коханні, написані на звороті.

До прикладу, на кількох поштівках зображено мега-зірку минулого, львівську акторку Ірену Сольську.

«Вона в 1905 році були прима театру Скарбека. Це була така рудоволоса фурія, яка зводила з розуму всіх львівських чоловіків. Одна історія дуже цікава, був такий Еліаш Радзіковський, який потаємно її кохав. Будучи лікарем, він вмів малювати і увіковічнив театральні образи Ірени Сольської у таких графічних роботах. Їх видали у листівках дуже лімітованим тиражем, тому це велика рідкість», ‒ розповіла колекціонерка Оксана Бобошко-Вандерховен.

Літні люди, проявляють велике бажання долучатися до культурних акцій, які ми організовуємо для них. А їхнє бажання до участі є нашим чи не основним мотиваційним моментом продовжувати й надалі працювати в напрямі культурного збагачення всіх категорій громадян, які цього бажають.

За сприяння Оксани Бобошко-Вандерховен організувало відвідування виставки літніми людьми відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: