Львів’яни літнього віку побували на унікальній виставці «Корони світу»

Вже стало доброю традицією, щотижня організовувати цікаві, пізнавальні заходи для самотніх літніх людей Львівського міського територіального центру. Тому вчора, 18 лютого дідусі та бабусі мали можливість побувати на виставці «Корони світу» та оглянути унікальну експозицію корон, де вперше представлені вінці та корони не тільки різних країн, але й різних континентів, різних епох.

У виставці-ретроспективі головних символів влади минулих епох зібрані вінці, корони, головні убори духовних та світських лідерів різних країн світу, зниклих цивілізацій. В експозиції представлено більше 70-ти шедеврів, частина з яких є оригіналами, а частина є копіями та репліками експонатів, що знаходяться у музеях Австрії, Італії, Великобританії, Румунії, Єгипту та інших країн світу.

До уваги присутніх були представлені вінці, серед яких особливо варто відзначити корони Святого Володимира і Анни Візантійської, які на віки вперед вирішили духовну долю нашого народу. У цьому проекті реконструкція корон Святого Володимира і Анни Візантійської зроблена вперше. Основою реконструкції стали фрески, монети (злотники і сребреники) та візантійські пам’ятки.

В експозиції представлені корона короля Данила Галицького та імператорські головні убори, зокрема, Наполеона, Російської та Римської імперій. Окрім того, на огляд присутнім були представлені корони: Великобританії, Греції, Польщі, Румунії, інших європейських країн. Окремою складовою виставки виступають головні убори церковних владик, вінчальні вінці. Серед корон стародавнього світу є реконструкції корон Нефертіті, Тутанхамона, царів Шумеру та Ассирії. Також вражаючими уяву є головні убори володарів величних цивілізацій Америки – ацтеків, майя, інків та інші експонати. Кожен з цих шедеврів може бути окрасою та провідним експонатом будь-якого музею або колекції.

« Львів є осередком розвитку української культури, в якому зосереджена левова частка культурних і мистецьких пам’яток нашої держави – це її культурна столиця. Відтак, підтримуючи такий високий статус, необхідно забезпечувати можливість культурно збагачуватись всім категоріям громадян, які цього бажають. Тому, щотижня працівники нашої установи організовують заходи для одиноких громадян літнього віку по розширенню культурно-мистецького світогляду», – розповів директор Львівського міського територіального центру Віталій Брославський.

Організувала відвідування виставки культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: