Львів’яни літнього віку побували в Музеї-квартирі Блаженного Свщмч. Василя Величковського

Про величну постать, про великий приклад віри і побожності незламної особистості, яка пройшла крізь пекло тортур і поневірянь – Єпископа УГКЦ Василя Величковського -, одного з найвідважніших борців за права – довідались літні люди Львівського міського територіального центру, які побували 30 червня в Музеї-квартирі Блаженного Свщмч. Василя Величковського. Саме в цей день минає 43 роки від дня смерті цієї святої людини – владики Василя Величковського.

Під час відвідування квартири-музею присутні мали можливість дізнатись більше про о. Василя Величковського, який є покровителем пенітенціарного служіння, про його життєвий шлях, покликання, віддане служіння Церкві, переслідування за віру, ув’язнення у концентраційних таборах, а також спільною молитвою вшанувати пам’ять геройського ісповідника віри.

Після того, як блаженний Папа Іван Павло ІІ, під час свого пастирського візиту до України 2001 року, беатифікував Василя Величковського разом з іншими ісповідниками віри УГКЦ, його чесні мощі влітку 2002 року було ексгумовано. Саме тоді виявилося, що вони залишилися нетлінними. Їх було урочисто перенесено з цвинтаря до храму Святого Йосифа, де відтоді діє музей блаженного. А каплиця з мощами Василя Величковського стала місцем паломництва багатьох людей – не тільки християн різних конфесій, а й представників інших релігій: євреїв, мусульман та інших.

Нехай заповіт Владики допоможе і нам йти наполегливо до здійснення наших справжніх мрій і найважливішої Мети:

“…я до Вас взиваю – любіть Божу Матір, Пресвяту Богородицю. Не забувайте кожного дня вранці і ввечорі молитися! Коли ввійдете в яку прикрість, нещастя, коли починаєте якесь важне діло-завдання – до Богородиці вдавайтесь, моліться, моліться, моліться! Пресвята Богородиця помагала нашим козакам перемагати татар, турків і всіх ворогів. Так і Вам допоможе Божа Матір у всіх справах Ваших перемагати всі труднощі й виходити переможно по шляху рідного народу і св. Церкви його. Пречиста Діва завжди поможе Вам, щоб сповнило все аж до останнього Вашого віддиху. Амінь!”

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: