Львів’яни літнього віку побували в історичному музейному комплексі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького

Вже стало хорошою традицією щотижня організовувати цікаві пізнавальні заходи для самотніх людей поважного віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

10 серпня літні городяни мали нагоду відвідати оновлену постійну експозицію «Українське мистецтво ХХ ст.». В часі проведення екскурсії літні люди побували в залі «українського модерну» (1898-1914), який представлений корифеями українського образотворчого мистецтва початку ХХ ст, які відображені у творах Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Василя Кричевського та багатьох інших.

Особливу увагу присутніх привернуло явище творення національного стилю в сакральному мистецтві, що представлене творчістю Михайла Бойчука, Петра Холодного та Андрія Коверка.

В залі доби «українського авангарду», який відтворює складний та суперечливий процес інтеграції українського мистецтва в європейський культурний простір першої третини ХХ ст., з-посеред знакових репрезентантів тієї епохи відвідувачі оглянули твори Оксани Павленко та Охріма Кравченка, Олександра Архипенка та Олекси Грищенка, Романа та Маргіт Сельських, Ярослави Музики.

В ході проведення екскурсії дідусі та бабусі оглянули експозицію Українського мистецтва 1950-1970-х років, яке відображає лиш ті віхи розвитку українського мистецтва, що вплинули на розвиток національного стилю у мистецтві. Літні люди побачили якісну картину становлення закарпатської та львівської мистецьких шкіл.

Ознайомились з мистецтвом 1980-2000-х років, яке відтворює світоглядні передумови для нашого сьогодення, тому представлене вибірковими аспектами знакових подій у мистецтві Незалежної України. Серед експонованих: твори Миколи Бідняка, Романа Романишина, Ігоря Шумського, Любомира Медведя, Бориса Буряка, Володимира Одрехівського. Визначною частиною цього розділу експозиції є твори українських художників, що творили поза Батьківщиною. Їх сукупна демонстрація в одному залі ілюструє духовну спільність та формальну похідну від національної традиції. Серед представлених: твори Мирона Левицького, Михайла Черешньовського, Володимира Баляса, Василя Хмелюка, Миколи Кричевського, Темістокля Вірсти, Якова Гніздовського.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: