Львів’яни літнього віку побували на екскурсії в обсерваторії

В рамках плану заходів для городян поважного віку Львівського міського територіального центру, 14 квітня, провели пізнавальну екскурсію в Астрономічній обсерваторії, яка є науково-дослідною установою Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час спілкування з директором Астрономічної обсерваторії – Богданом Новосядлим – дідусі та бабусі дізнались, що це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1771 році. Перші документально підтверджені астрономічні спостереження у Львові датовані серединою ХVІІІ століття, а першу згадку про будівництво обсерваторії знайшли у архівній збірці витягів із львівських міських актових книг про діяльність ордену єзуїтів у Львові. В часи сьогодення основними структурними підрозділами Обсерваторії є наукові відділи, які сформовані відповідно до основних напрямків досліджень та відповідно до Положення про Астрономічну обсерваторію. Завітавши на екскурсію, літні мандрівники мали можливість побувати в самому серці Обсерваторії та спостерігати Сонце.

Присутні отримали позитивний емоційний заряд та наснагу до майбутніх мандрівок.

« Люди, які перебувають на схилі літ, потребують не меншої життєвої активності ніж молодь. Власне, в цей період життя хочеться пізнати то нове, на що не вистачало часу чи не було змоги в молоді роки. Тому, організація таких заходів дає змогу старшим людям й надалі розвиватись і відчувати себе активними членами громади », – розповів директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Віталій Брославський.

Організатор заходу культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька

 

Поділитись: