Львів’яни літнього віку побували на екскурсії в фотогалереї  Василя Пилип’юка

Дідусі та бабусі, які отримують соціальні послуги у Львівському міському територіальному центрі, вивчають різні види мистецтва.

Так, вчора, 28 листопада, одинокі люди поважного віку побували на екскурсії в знаній в нашому місті та далеко за його межами фотогалереї Василя Пилип’юка. Тут відвідувачі мали можливість оглянути фотомистецькі альбоми, каталоги, проспекти 56-ти відомих фотоальбомів автора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Василя Пилип’юка.

Окрім того, присутні особисто поспілкувалися з засновником першої в Україні фотогалереї. Під час зустрічі літні люди дізнались, що в Україні фотографія з’явилася приблизно в 40-их роках XIX сторіччя, коли в Україну почали приїздити іноземні фотографи, учасники щорічних міжнародних Київських ярмарок — «Контрактів». Фотографи почали залишатися на Україні. Першими фотографами-поселенцями були французи Жак і Шарль-Поль Гербсти. У 1860 — 90-их pоках відкрилися фотостудії професіоналів в Одесі, Харкові, Полтаві та інших великих містах. До 1914 в Києві працювало близько 70 комерційних фотографів.

Учасники екскурсії отримали багато позитивних вражень від можливості поринути у загадковий світ фотографії, відчути емоції передані світлинами.

Великою приємністю для літніх відвідувачів було отримати від Василя Пилип’юка у подарунок художньо-документальної повісті Дмитра Герасимчука про життя і творчу діяльність Василя Пилип’юка – « Ластівка з маминою сльози ».

Люди, які перебувають на схилі літ, потребують не меншої життєвої активності ніж молодь. Власне, в цей період життя хочеться пізнати те нове, на що не вистачало часу чи не було змоги в молоді роки. Тому організація таких заходів дає змогу старшим людям й надалі розвиватись і відчувати себе активними членами громади.

Організувало відвідування фотогалереї відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: