Львів’яни літнього віку переглянули творіння сучасного українського кіно – історичний бойовик « Червоний »

Минулої п’ятниці, 8 вересня з нагоди Дня українського кіно літні городяни Львівського міського територіального центру відвідали Кінопалац «Львів», де мали можливість переглянути історичний бойовик «Червоний», який розповідає про українців, що потрапили до ГУЛАГу та їхнє прагнення до свободи. Поставив фільм український режисер грузинського походження Заза Буадзе.

В часі перегляду стрічки присутні дізнались про героя, який бореться за ідеали вільної України в умовах протистояння ворожому тоталітарному режиму. 1947 рік – до сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний, де мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Кілька рівнів сюжетних ліній формують багатовимірний світ життя героїв, в якому є місце навіть коханню. У страшній м’ясорубці гине чимало прихильників сталінського режиму та борців за незалежну Україну. Однак, попри нездоланні випробування, перемагає надія. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі. Ув’язнені за колючим дротом раптом стають символами перемоги.

Наш край має непросту історію переповнену подіями визвольної боротьби проти антиукраїнських сил. Сьогодні існує багато думок та оцінок щодо подій цих часів. Ми ж зі свого боку хочемо аби наші дідусі та бабусі наочно ознайомлювались з історичними свідченнями, фактами й формували власну думку.

Кіно – це один з різновидів мистецтва. Відтак, перегляд сучасного якісного кінематографу формує світогляд людини, спонукає до певних глибоких думок.

За сприяння директора ТзОВ Кінопалац «Львів» літні люди Львівського міського територіального центру мали можливість безкоштовно переглянути історичний бойовик «Червоний».

 

Поділитись: