Львів’яни літнього віку мандрували  парком Високий Замок

Вже стало хорошою традицією, щотижня, організовувати цікаві, пізнавальні заходи для самотніх людей похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких.

На цьому тижні літні городяни побували на екскурсії в парку Високий Замок, який розташований на Замковій (Княжій) горі і є найулюбленішим місцем прогулянок львів’ян та гостей міста, найвищий пагорб Львова який віддавна манить до себе відвідувачів. В часі проведення заходу літні люди довідались, що саме з цією горою пов’язана перша згадка про Львів в історичних літописах 1256 року.

В ході екскурсії літні мандрівники оглянули місто з висоти пташиного польоту, де видно Старе місто з Ратушею в центрі, храми збудовані у різних стилях.

В часі мандрівки літні люди довідались, що загальна площа парку — 36,2 га. Парк «Високий замок» складається з двох терас: нижньої та верхньої. На нижній терасі прокладено безліч паркових алей у 1841 році на нижній терасі був споруджений штучний грот (печера), який охороняють леви з колишньої міської ратуші.

У 1957 році на Замковій горі було збудовано Львівський телецентр та телевізійну вежу, яка має близько 200 метрів у висоту.

Незабутні панорами нашого міста, його архітектура і європейські традиції з давніх часів створювали своєрідну красу легендарного Львова. Люди, які перебувають на схилі літ, потребують не меншої життєвої активності ніж молодь. Власне, в цей період життя хочеться пізнати то нове, на що не вистачало часу чи не було змоги в молоді роки. Тому організація таких заходів дає змогу старшим людям й надалі розвиватись і відчувати себе активними членами громади,– повідомила культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька

Охочі брати участь у заходах дозвілля Львівського міського територіального центру можуть звертатися у відділення соціально-побутової реабілітації за тел.: 233-10-49, а також за тел.: 238-32-74.

За офіційними даними парк був заснований у 1835 році на місці фортеці «Високий замок», яка розташовувалась на цій горі і була оборонним та спостережним пунктом, місцем для сховища воєнної зброї та амуніції, в підвалах фортеці тримали ув’язнених. Сьогодні від фортеці залишилась тільки частина південно-західної стіни.

 

Поділитись: