Львів забігом підтримає міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства»: реєстрація учасників

Щорічно в Україні триває кампанія «16 днів проти насильства». Цьогоріч цю акцію розпочне забіг «Acting for survivors». Забіг стартує 26 листопада в м. Ірпінь, а Львів стане одним з 15 міст України, яке підхопить естафету. Згодом її переймуть представники українських діаспор у Сполучених Штатах Америки (Чикаго), Словаччини. Участь у забігу можуть взяти усі охочі – спортсмени, мешканці міст та громад, представники гуманітарних місій, установ ООН, громадських організацій, державних органів, місцевого самоврядування. Для участі необхідно зареєструватись.

uk-first-column">

Реєстрація учасників відбувається за посиланням .

«Цьогоріч міжнародна акція “16 днів активізму проти насильства” розпочинається забігом “Acting for survivors”. Символічно, що першою локацією обрано Ірпінь – місто, що стало своєрідним трагічним пам’ятником російського вторгнення в Україну. Учасники забігу бігтимуть “дорогою життя” – єдиним шляхом, яким місцеві мешканці евакуйовувалися під ворожими обстрілами під час повномасштабного вторгнення», – розповіли організатори акції.

За їх словами, забіг покликаний привернути увагу до злочинів насильства з боку військових російської федерації. Це солідарний прояв небайдужості до осіб, які пережили чи переживають травматичний досвід, пов’язаний з військовими діями в Україні. Також це спосіб донесення інформації про способи допомоги постраждалим – наявні соціальні та спеціалізовані сервіси. Він також підкреслює важливість фізичного та психічного здоров’я для повноцінного життя та реалізації власного потенціалу.

У місті Львові передбачено забіг на дистанцію 1 км.

Місце проведення – Парк імені Івана Франка.

Дата забігу: 26 листопада.

Початок реєстрації: о 12:00 год.

Початок забігу: о 13:00 год.

Нагадаємо, що 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства – це кампанія, яка проводиться щороку в більшості країн світу. Вона починається 25 листопада з Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Кампанія консолідує людей та організації у всьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.

Захід організований UNFPA,  Фондом ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з громадською організацією «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів ) у межах проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства» за підтримки уряду Канади (EmbassyofCanadatoUkraine ) та Великої Британії (BritishEmbassyKyiv ).

До слова, громада Львова є учасником проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» з 2021 року. У межах проєкту у Львові розбудовується система сервісів підтримки та допомоги тим, хто страждає від усіх проявів насильства.

Довідка

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами фонд працює у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA та його роботу в Україні.

ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів ) є імплементаційним партнером UNFPA Фонду ООН у галузі народонаселення та  реалізує освітні та практичні проєкти із запобігання та протидії ГЗН в Україні. Це відкрита дієва спільнота професіоналів, які об’єдналися з метою утвердження гендерної рівності, недопущення дискримінації, запобігання та протидії ГЗН.

«Міста і громади, вільні від домашнього насильства» – проєкт UNFPA з розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, що спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

Поділитись: