Львів приєднався до щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сімї, жорстокого поводження з дітьми, захисту прав жінок.

Проблема домашнього насильства є дуже серйозною, оскільки таке явище порушує громадські права та свободи людини, які призводять до фізичного, психічного чи морального страждання. Станом на 1 листопада 2021 року у Львівській МТГ зафіксовано 4738 звернень про домашнє насильство. Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає постраждалим послуги консультування, соціального супроводу, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальної адаптації.

Загалом у Львові уже працюють дві структури, які допомагають жінкам та матерям із дітьми, що постраждали від домашнього насильства: з липня 2020 року функціонують кризові кімнати та з вересня 2020 року – спеціальний притулок.

У кризові кімнати оперативно поселяють жінок чи матерів із дітьми, що постраждали від домашнього насильства. У цих приміщеннях вони перебувають лише кілька днів. Після чого, у разі потреби, їх переселяють у притулок, де жертви насильства можуть перебувати більш тривалий термін.

Притулок – ще одна установа соціального спрямування для жінок чи матерів із дітьми, що постраждали від домашнього насильства. В установі жінки чи діти, які туди поселилися на тимчасове перебування, отримують психологічну, інформаційну чи юридичну підтримку. Постраждалі жінки живуть у гарних умовах: усі кімнати світлі, відремонтовані й обладнані усім необхідним, є також чудова кухня і сангігієнічні приміщення.

Також нагадаємо, що при Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які перебувають у кризовій ситуації  і потребують екстреної допомоги. Спеціально навчені фахівці безоплатно надають оперативну і фахову допомогу тим, хто постраждав.

Гаряча лінія мобільної бригади з протидії домашнього насильства: 0−800−307−305.

Гаряча лінія Львівського міського центру соціальних служб для підтримки львів’ян, які опинились у складних життєвих обставинах: 0-800-301-205.

Відділ з питань сімейної політики управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради – (032) 235-48-85.

Управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради – (032) 235-40-40.

Поділитись: