Люди літнього віку пізнавали Духовні святині

Минулої суботи, 24 червня літні городяни Львівського міського територіального центру з прочанами храму Покрови Пресвятої Богородиці, що за адресою – Левандівка, вул. Сяйво, 14, мали можливість побувати в Музеї-пам’ятці дерев’яної архітектури і живопису XVI-XIX ст.- церкві Святого Духа.

В часі відвідування музею присутні довідались, що церква Святого Духа (1598) є пам’яткою сакрального будівництва XVI ст. У своєму зовнішньому вигляді вона зберегла унікальні для християнського світу архітектурні особливості церков Рогатинського Опілля. З 6 серпня 1983 р. у стінах церкви діє музей дерев’яної архітектури і живопису XVI — XIX ст., що є філіалом Івано-Франківського обласного художнього музею.

В ході зустрічі присутні дізнались, що історія церкви Святого Духа нерозривно пов’язана з іменем могутньої правительки Османської імперії — Роксолани. Згідно з переказами, саме в церкві Святого Духа у Рогатині був священиком отець Лука Лісовський, який пізніше був похований біля неї. Сама ж Роксолана отримала в Святодухівській церкві своє перше причастя. При церкві діяло одне з найстаріших в Україні церковних братств, коштами якого створено унікальний ренесансно-бароковий іконостас, що датується 1650 р. та є одним з трьох найстаріших, збережених до нашого часу, іконостасів України.

Присутні оглянули експозицію музею, яка нараховує 134 експонати. Тут представлені унікальні твори іконопису. Зокрема, одна з найдавніших із збережених в Україні ікон — “Іоанн Хреститель з житієм” (1520), а також ікони іконостасу кін. XVI ст., оглянули стародруки, дерев’яні скульптури та вироби з каменю, що мають церковне призначення.

Сьогодні церква-музей є частиною музейного комплексу міста Рогатин, який було створено 2004 р..

В ході прощі до Духовних святинь прочани побували в селі Рукомиш Бучацького району, де ще з прадавніх часів є унікальне, відзначене й благословенне Господом місце. І коли всі вийшли на край села побачилм внизу перед собою долину в переливах сонячних бликів і храм з наскельною хресною дорогою, то в душі наче ангели заспівали. А потім настоятель стародавньої Свято–Онуфріївської церкви отець Михайло Суканець розповів присутнім про багато справді чудесних речей, які притягують сюди людей мов магнітом.

Ми маємо на меті нести до літніх людей духовні цінності та розкрити досі небачений бік духовного життя, осередок та оберіг релігійних традицій, з цією метою ми і надалі будемо організовувати поїздки на історико-релігійну тематику, які б правдиво й повно висвітлили процес зародження, становлення та розвитку більшості конфесій, релігійних і релігійно-філософських течій, ознайомили літніх громадян з чудовими пам’ятками сакральної архітектури.

За сприяння протоієрея Ігора Кошицького храму Покрови Пресвятої Богородиці, що за адресою – Левандівка, вул. Сяйво, 14, на прощі побували літні люди Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: