Літні львів’яни вивчали життєпис Кардинала Йосифа Сліпого

З нагоди дня народження першоієрарха Української Греко-Католицької Церкви, верховного архієпископа Львівського і митрополита Галицького, кардинала, визначного церковного і наукового діяча Йосифа Сліпого – для літніх громадян Львівського міського територіального центру, 19 лютого, в центрі денного дозвілля (вул. Кирилівській 3а) відбулась зустріч з циклу: «Велич особистості». Під час спілкування присутні дізнались про духовну та громадську діяльність Йосифа Сліпого.

За життя Йосиф Сліпий пережив дві світові війни, визвольні змагання українського народу, революції. Ці події великою мірою позначилися на долі світу і, зокрема, української греко – католицької церкви. Йосиф Сліпий жив і творив в часі правління католицькою церквою девятьох пап. На львівському митрополичому престолі правив за його життя тільки видатний митрополит Андрій Шептицький, який справив великий вплив на нього від самої молодості до кінця життя.

Незважаючи на втрати, завдані забороною і переслідуваннями, діяльність УГКЦ тривала. Її глава – митрополит Йосиф Сліпий, перебуваючи у неволі, не зрікшись своїх повноважень, подавав приклад стійкості і, всупереч ізоляції, знаходив спосіб підтримувати паство і духовенство. Його арешт 1958 року і черговий вирок 1959 року – це спроба радянського керівництва продовжити термін ув”язнення і посилити режим ізоляції цього беззаперечного громадського лідера і видатного діяча нескореної церкви, поява якого в Україні для влади була б вкрай небажаною.

Йосиф Сліпий був і є символом незламності духу, боротьби за права Церкви і людей. Він кидав виклик тоталітарній системі. Він – ісповідник віри. Мученик за християнську віру – Йосиф Сліпий – став титаном духу української нації, пристрасним сповідником віри, талановитим науковцем, захисником переслідуваних християн, прикладом відданого служіння церкві, її пастві та всій українській нації.

Захід організовано відділенням соціальної адаптації Львівського міського територіального центру.

Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Віра Костецька.

 

Поділитись: