Літні львів’яни цікаво проводять дозвілля

Городяни поважного віку побували в Музеї історії медицини Галичини ім. Мар’яна Панчишина.

В ході екскурсії присутні дізнались, що його експозиція представляє медиків — членів Українського лікарського товариства (УЛТ), — які зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної медицини.

Відвідувачі довідались, що у 1989 р. була створена ініціативна група лікарів Львова і Самбора, яка вирішила відновити Українське лікарське товариство у Львові. Тож 28 квітня 1990 р. відбулася «конференція відродження» УЛТ, головою якого було обрано проф. Олександра Кіцеру.

Відновлене товариство налагодило випуск газети «Народне здоров’я» — спільного органа УЛТ та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Товариство стало організатором спорудження у Львові (у сквері на вул. М. Некрасова) пам’ятника відомому лікареві і громадському діячеві Мар’яну Панчишину (1882-1943).

Міська влада міста підтримала ініціативу Українського лікарського товариства про відкриття музею і надала в оренду віллу проф. М. Панчишина на вул. У. Кармелюка, 3, в якій він проживав з 1925 до 1943 р.. Будівля є пам’яткою історії та архітектури початку XX ст. (архітектор — Казимир Теодорович).

Урочисте відкриття Музею історії медицини Галичини ім. Мар’яна Панчишина відбулося у серпні 1990 р. під час роботи у Львові Світової федерації українських лікарських товариств.

Фонди музею налічують 1523 одиниці збереження. Це особисті речі і світлини відомих медиків Галичини, медичний інструментарій.

Організувало відвідування музею відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: