Літні львів’яни цікаво проводять дозвілля

1 квітня в Україні відзначається Міжнародний день птахів, який проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. З цієї нагоди для літніх людей Львівського міського територіального центру, 4 квітня побували у дитячому еколого-натуралістичному центрі – багатопрофільному закладі позашкільної освіти. Літні городяни ознайомились з постійно діючою зоологічною виставкою “Дитячий зоопарк”, яка налічує понад 130 видів і порід, в основному екзотичних, живих тварин. Із них 30 видів плазунів і земноводних, понад 40 видів птахів і решта – ссавці, а також ботанічної колекції рослин відкритого і закритого ґрунту, яка налічує понад 300 видів і сортів, а також з роботою юннатів, які займаються в багатьох гуртках різних напрямів і профілів.

Під час мандрівки дідусі та бабусі довідались, що вперше День птахів (англ. BirdDay), ще до підписання конвенції, відзначили в Сполучених Штатах Америки в 1894 році. Організував це свято педагог з містечка штату Пенсільванія з метою привернути увагу дітей та дорослих до потреби охорони рідної природи, зокрема птахів, та запобігання їх знищенню. Згодом його починання активно підтримали по всій країні.

Весною ліси та сади, поля і парки очікують на приліт крилатих мандрівників – птахів. Після зимового сну природа прокидається та наповнюється пташиним щебетом й гомоном. У весняному лісі можна почути дзвінкий спів вівсянок, дроздів, синичок, цвірінькання горобців, тріскотіння зябликів.

Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя. Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом.

Під час спілкування присутні ділилися та розповідали цікаві історії з життя, пов’язані з птахами – вірними помічниками та друзями.Розповідали, що користь від птахів дуже велика, адже їх недарма називають пернатими помічниками людини. Вони знищують неймовірну кількість комах, які можуть завдати непоправної шкоди деревам та сільськогосподарським посівам. Наприклад, одна синичка за день з’їдає стільки гусені, метеликів та жучків, скільки важить сама. Тому можна собі тільки уявити, яку кількість врожаю вона збереже від шкідників.

Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять весну. Птахів слід не лише любити та милуватися ними, але й оберігати їх. Тож, шануймо та бережімо наших пернатих друзів та помічників!

Організувала екскурсію культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька

 

Поділитись: