Літні львів’яни святкували cвято Собор трьох Святителів

З нагоди свята Собору трьох Святителів, минулої п’ятниці, львів’яни літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі відвідали церкву Різдва Пресвятої Богородиці де відбулась святкова Божественна літургія.

За переказами Церкви, свято на честь трьох святителів Вселенської Церкви встановлено 1706 року, після того, як три святителі з’явились єпископу Євхаітському Іоану і сказали: “Обов’язок християн – залишити даремну суперечку про наші переваги. Так, як в житті своєму ми старались бути єдинодушними, так і після смерті бажаємо однодумності віруючих». Справді, всі три святителі жили й діяли в один час, і важко сказати, який з них мав більше значення в історії Церкви.

Духовний зміст свята говорить про те, що, як на небесній тверді Творець поставив світила для того, щоб вони розганяли нічну темряву й освітлювали шлях подорожуючим, так і в духовному світі для всіх, хто прагне спасіння, Господь дарував світила, які вказують правильний шлях до спасіння і життя вічного. І як нічні світила за родом їхнім і за яскравістю поділяються на більші і менші, так і у Церкві Христовій деякі святі отці велично називаються великими і вселенськими, бо свого часу їхнє вчення, їхня праця на духовній ниві поширювалась на весь світ. Такими великими вселенськими учителями і святителями є Василій Великий, Григорій Богослов та Іоан Золотоустий, пам’ять яких молитовно вшановує Церква Христова.

Ми маємо на меті нести до літніх людей духовні цінності та розкрити досі небачений бік духовного життя, осередок та оберіг релігійних традицій.

Організувала відвідування храму культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: