Літні люди проводять дозвілля розширюючи культурні горизонти

Вчора, городяни поважного віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі побували на пізнавальній екскурсії в Палаці Потоцьких.

В часі мандрівки присутні довідались, що палац збудований у стилі бароко у 1880 році за проектом французького архітектора Луї Альфонса Рене Доверн’є. Будівлю розміщено на місці невеликої садиби (старого палацу Потоцьких), яка належала роду Потоцьких, а саме Марії з Сангушків та її чоловіку Альфреду Потоцькому.

Літні люди оглянули інтер’єри палацу на першому поверсi, які вирiшенi переважно в стилi короля Луi XVI. Зали (Червоний, Дзеркальний, Голубий, Кабiнет Ордината ) оформленi штучним мармуром, оздобленi позолотою, лiпниною, дзеркалами. Рiзьбленi з мармуру камiни прикрашенi золоченою бронзою. Стiни декорованi шовком з лакованою лiпниною, стелi теж з золоченою лiпниною та гiпсатурами.

В ході заходу відвідувачі ознайомились з експозицiєю Львiвської галереї мистецтв, яка розгорнута на другому поверсi. Її вiдкриває зал античного мистецтва. Європейське мистецтво XIV-XVIII ст. представлене найкращими творами збiрки: українською iконою XV ст. «Св. Параскевою», полотнами М.Базаїтi, Я.Цуккi, С. Рiччi, Ж.-Е. Лiотара, Ж.Герена, Ф.Гойї.

Щотижня, організовуючи заходи з цікавого проведення дозвілля, ми хочемо якомога більше показати літнім городянам різні невідомі чи призабуті ними сфери життя міста, його культурного осередку.

Захід організовано відділенням соціальної адаптації Львівського міського територіального центру.

Організатор культурно – дозвіллєвої діяльності Віра Костецька.

 

Поділитись: