Літні люди проводять дозвілля на екскурсіях сакральними місцями

Вже традиційно для одиноких літніх мешканців нашого міста організовують цікаві пізнавальні заходи.

Вчора, для львів’ян літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі, провели чергову екскурсію. На цей раз, дідусі та бабусі побувалив храмі Свв. Ольги і Єлизавети.

В часі спілкування з отцем Іваном Галімуркою присутні ознайомилися з історією, архітектурними особливостями будівництва сакральної споруди. Дізналися, що костел збудовано в пам’ять про популярну в народі імператрицю (цісареву) Єлизавету Баварську, відому як Сісі, дружину цісаря Австро-Угорщини Франца-Йосифа I.

Відомо, що в часі останніх відвідин Львова, 13 вересня 1903 року 73-річний Франц Йосиф I взяв участь у закладанні першого каменю під храм. Проектував споруду та керував будівництвом архітектор Теодор-Мар’ян Тальовський. Храм було зведено до 1911 року.

Освячення відбулось восени 1911 р. У 1991 році – храм передали греко-католицькій громаді і освятили як церкву св. Ольги і Єлизавети. Нині інтер’єр храму простий і скромний: білі стіни, деякі елементи декору темно-червоного кольору, м’яке світло крізь вітражі.

Присутні довідались, що на сьогодні ця будівля є однією з найвищих у місті, її висота 88 метрів. Отож, дідусі й бабусі мали змогу побувати на вежі храму, де з висоти пташиного польоту для них відкрився краєвид на весь Львів.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: