Літні люди побували в Зоологічному музеї імені Бенедикта Дибовського

Вже стало хорошою традицією щотижня організовувати цікаві та пізнавальні заходи для самотніх людей поважного віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

16 листопада літні городяни мали нагоду відвідати Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського, який є науково-навчальним підрозділом біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Під час проведення екскурсії дідусі та бабусі дізнались, що Зоологічний музей у Львові є одним із найстаріших університетських музеїв Європи і був заснований у 1784 році.

Присутні довідались, що фонди Музею зоології презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів (за виключенням Антарктиди), це і не дивно, адже наукові колекції музею налічують більше 178 тис. експонатів, біля 10 тис. із яких формують експозицію.

До колекції безхребетних тварин входять губки і малакологічні збори, зібрані експедиціями Владислава і Бенедикта Дибовських з Манчжурського моря та Каспію, Байкалу, Амуру і Ангари; молюски та корали з експедиції принца Монако у Адріатичному, Червоному і Середземному морях; а з біологічних станцій у Трієсті та Неаполі — різноманітні голкошкірі.

Із особливою увагою відвідувачі оглянули ентомологічні колекції: метелики, цикади і клопи Європи, Кавказу і Австралії, Паміру, Японії і Далекого Сходу.

Більше 1000 видів птахів, а це складає 1/10 від всього світового різноманіття, налічує орнітологічна колекція Зоологічного музею. До унікальних експонатів належать колекції птахів України, а також, колекція нектарниць і колібрі, які були зібрані в Південній Америці та Австралії, Південно-Східній Азії, Кореї та на Далекому Сході.

У 2003 році, 9-е видання Каталогу музеїв світу (Лейпциг, Німеччина) включило в себе довідкову інформацію про Зоологічний музей із щорічною публікацією у кожному наступному виданні.

Музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету ім. Івана Франка та його наукові фонди» було внесено до списку об’єктів, які становлять національне надбання — 18 липня 2005 року.

Окремі експонати Музейної колекції та експозиція використовувалися у проведенні великого практикуму із зоології, малих практикумів із зоології хребетних та безхребетних тварин, спецпрактикуму та спецкурсів: етологія, орнітологія, зоогеографія, теріологія, екологія. Окрім цього, всю експозицію музею використовували для проведення тематичних екскурсій і занять для багатьох навчальних закладів міста.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: