Літні люди побували на Всеукраїнській Патріаршій прощі

13 вересня, у день Покладення поясу Пресвятої Богородиці, львів’яни літнього віку Львівського міського територіального центру мали можливість побувати на відомому чудотворному джерелі. У цей день Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну Літургію на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирець), Жовківського району, – де за легендою, у 17 столітті об’явилася Матір Божа. Це джерело тепер є місцем прочанства і паломництва багатьох християн. Його Святості співслужили собор ієрархів, а також духовенство єпархії.

Присілок Заглина — частина села Монастирок Жовківського району Львівської області, розташований на Монастирській горі. Урочище оточує мішаний ліс із переважаючими листяними деревами. Очищується в Заглинi не лише тiло, а й душа, і з благословення Пречистої може статися велике диво. Таке вже траплялося не раз! Наприклад, у 1968 роцi на ноги пiднявся iнвалiд дитинства і зміг пересувається без сторонньої допомоги. У 90-х вiд лейкемiї видужала дiвчинка. Дружина священика у 1998-му позбулась хвороби печінки. 2005 року мешканка села Яцкiв отримала зцiлення пальцiв, якi вже збиралась ампутувати. Усi цi та iншi випадки — дива Пречистої. Вони продовжують вiдбуватися У руках Матерi Божої — пояс. Саме свято Положення пояса Святої Дiви Марiї — мiсцевий храмовий празник. Iсторiя його сягає ще Х столiття. Тодi дружина iмператора Льва Фiлософа важко нездужала. З вiщого сну дiзналася, що коли обв’яжеться поясом Пречистої — зцiлиться. Попри бiльш нiж поважний вiк (10 столiть), пояс був неушкодженим. I справдi, як тiльки iмператриця пов’язала його — одужала. Це сталося 13 вересня. Вiдтодi Церква встановила свято Положення пояса Марiї. У 2006 роцi бiля пiднiжжя статуї вмонтовано капсулу з голгофською землею, привезеною прочанином iз Єрусалима. На мiсцi джерела споруджено капличку та басейн-купiль, посерединi якого – Хрест. Його треба тричi обiйти у святiй джерельнiй водi з вiрою в серцi. Люди відзначають рідкісну особливість джерельної води «Марусі». Вона не псується: її набирають вдосталь, тримають тривалий час, навіть у теплому приміщенні, а вона залишається свіжою.

Це святе мicце стало частиною єднання з Богом для багатьох людей з населення регіону.

За сприяння настоятеля церкви Покрову Пресвятої Богородиці, що на вул.Сяйво,14 на прощі побували літні люди Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: