Літні люди побували на екскурсії у монастирі в с.Страдч

24 червня львів’яни поважного віку Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян побували на екскурсії в монастирі Успення Пресвятої Богородиці у с. Страдч.

Історія цієї святині незвичайна. Її початки сягають щонайменше ХІ ст. У той час, завдяки Божому Промислу, облюбували собі цю місцину кілька зайшлих ченців – ідучи з Києва, чи може з Малої Азії. Натхненні до схимницького життя,подолали важку працю – видовбали у камені-пісковику печерний монастир, де й провадили, упокорені духом, у молитві й пості життя!

Страдецька печерська церква – чи не єдина в Західній Україні пам’ятка християнства, що зберегла свій вигляд до ХХ ст. Майже таким,як за часів, коли була монашим помешканням. Це довгий підземний коридор з кількома відгалуженнями, вирубаний у широкому кам’янистому пагорбі. В стінах коридорів були видовбані ніші-келії для монахів. Ще в одному джерелі зазначено: “Служили ті печери за помешкання ченців Чину св.Василія”.

Бабусі і дідусі не просто відвідали церкву Успення Пресвятої Богородиці, але й з молитвами та покорою пройшли усю непросту Хресну дорогу, дізналися про історію святині, почули цікаві історії, пов’язані з цим надзвичайним місцем.

Добряче стомившись, але з хорошим настроєм, розмістилися усі на прекрасній галявині серед сосен і влаштували пікнік – ділилися враженнями від побаченого та почутого.

Захід організовано та проведено відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: