Літні люди побували на джерелі (Купальні) Святої Праведної Анни

Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, вода витікає із крейдяного підвищення. Розташована на західній околиці села Онишківці Дубенського району Рівненської області. Знаходиться на території Скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря. Минулої суботи, 5 серпня літні люди Львівського міського територіального центру мали можливість побувати на джерелі (Купальні) Святої Праведної Анни. В часі відвідування цієї святині присутні довідались, що джерело носить ім`я Праведної Анни не випадково. Багато століть тому на місці джерела була стародавня сільська церква. Під час нападу татаро-монгольських племен храм безслідно зник. Розповідають, що будівля якимось чином опинилася під землею. Через кілька століть на пустищі, де раніше була церква, місцеві діти побачили ікону Святої Анни. Реліквію урочисто перенесли в місцеву церкву, але на наступний день вона знову опинилася на пустирі. Люди побачили в цьому благодать і побудували тут каплицю, давши їй ім`я Праведної Анни. Незабаром біля каплиці забило благодатне джерело, яке з часом утворило навколо себе озеро

Цікаво, що в джерелі Святої Анни підтримується постійна температура +4 градуси. Взимку вода не замерзає, а влітку – не нагрівається. Для багатьох цей факт є показником святості джерела. Вода в джерелі збагачена іонами срібла та кремнію, які благотворно впливають на організм людини. Віра перемагає сумніви, благодать Божа огортає тіло.

Під час духовної прощі прочани побували в Свято-Духівському скиті, який знаходиться на горі у мальовничому лісі неподалік Почаєва. Історія Свято-Духівського скиту йде у сиві століття, коли тут здійснював свої подвиги преподобний Мефодій. На одній з Почаївських гір, пізньої осені 1197, Мефодій спорудив маленьку капличку. А 1219 р. на вершині тієї гори був закладений монастир з храмом Преображення Господнього.

Цю всю красу неможливо словом передати, тому сюди звідусіль приїжджають прочани. Дідусі та бабусі залишилися задоволеними, духовно піднесеними, відчули Божу благодать, їм хочеться знову і знову повернутися, відвідати з молитвою ці святині.

За сприяння настоятеля церкви Преображення Господнього, що на вул.Роксоляни,43 а на прощі побували літні люди Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: