Літні городяни проводять дозвілля розширюючи культурні горизонти

Для львів`ян поважного віку проводять заходи та зустрічі пізнавально-розвиткового характеру. Так, вчора, 6 жовтня, літні люди, які перебувають на обслуговуванні міського територіального центру побували на екскурсії у Львівському католицькому університеті на філософсько-богословському факультеті. Саме тут розташований музей, який є історичним продовженням музейницької традиції Львівської Богословської Академії, в якій у 1932 році, під керівництвом отця-ректора Йосифа Сліпого, було відкрито Музей ЛБА. Надбання цього музею стало вагомим внеском у найбільшу збірку українського сакрального мистецтва – Національний музей у Львові ім. Митрополита Андрея Шептицького.

Під час проведення екскурсії присутні дізналися, що сучасна історія Музею розпочинається в 1997 році із заснування у Львівській Богословській Академії Музею Йосифа Сліпого на основі тематичної філателістичної збірки, подарованої доктором Романом Смиком. З цього часу музейна кімната функціонує в адміністративному корпусі УКУ по вул. І. Свєнціцького, 17. Рішенням ректорату Університету 26 грудня 2012 року було створено робочу групу для розробки концепції розвитку музейної справи (Наказ ректора УКУ № 186-0 від 26.12. 2012 р.). 14 січня 2013 р. ректором УКУ – владикою доктором Борисом Ґудзяком, та відомим львівським колекціонером – Іваном Гречком підписано договір дарування, згідно з яким колекція, зібрана Іваном Гречком стала надбанням УКУ. 15 лютого 2013 року, на свято Стрітення Господнього, в приміщенні філософсько-богословського факультету УКУ, що по вул. Хуторівка, 35-а, відбулося урочисте відкриття Музею, основою якого стала збірка покутських ікон на склі ХІХ та інших предметів сакрального і народного мистецтва з подарованої Іваном Горечком колекції.

Під час зустрічі літні люди довідалися, що традиція іконопису на склі побутувала на Гуцульщині, Буковині та Покутті в середині XIX століття. Прийшла вона до нас з Заходу – Румунії, Словаччини та Німеччини. Інформації про авторів, які малював ці ікони, немає. Швидше за все це були звичайні майстри з народу. Більшість з них не мали спеціального навчання. Зображення не малювали, а перемальовували на скло з картонного підкладу, тому маємо зображення ідентичні по рисунку, але різних творчих рішень щодо кольорів.

Кожен захід, який організовуємо для літніх людей Львівського міського територіального центру, спрямований на всебічний їх розвиток. Важливо, що дідусі та бабусі отримують задоволення від участі в них, а це один з основних стимулів до ще активнішої нашої діяльності.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: