Літні городяни проводять дозвілля розширюючи культурні горизонти

Вже стало хорошою традицією, щотижня, організовувати цікаві пізнавальні заходи для самотніх людей літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі.

Так, вчора, 18 квітня, для літніх львів’ян провели цікавий екскурс коридорами Львівської Ратуші.

Під час екскурсії учасники ознайомились із сесійною залою будівлі Ратуші, дізнались цікаві історичні факти з життя магістрату, які мали місце в різні історичні епохи. Пізнавальну екскурсію провів знаний львовознавець Ілько Лемко.

Львівська Ратуша – це символ розвитку нашого міста в різні історичні часи. В різні епохи довкола неї формувались владні інституції.

Ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. Пам’ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів і є найвищою в Україні.

Дідусі та бабусі із задоволенням черпали для себе ті легенди, знання, які викладені екскурсоводом, й з подивом для себе відкривали по новому образ цього символу давнього Львова.

Під час екскурсії літні городяни відвідали каплицю Львівської міської ради та оглянули виставку «Страсті Христові». В часі спілкування з отцем Севастьяном Дмитрухом – настоятелем храму блаженного Климентія Шептицького, співзасновником і директором музею сакрального мистецтва Львівської Архиєпархії УГКЦ, дідусі та бабусі дізнались, що на виставці представлено 12 сакрально-мистецьких творів XVІ-XX ст. з колекції музею. Серед них: Розп’яття з іконостасу храму блаженного Климентія Шептицького (1759 р.), Розп’яття XVI (Старосамбірський район), скульптура «Христос во гробі» (1638 р.), образ «Розп’яття» XVIII ст. (м. Ліон, Франція), образ: «Сострадання Пресвятої Богородиці» XVIII ст., образ: «Зняття з Хреста» XIX ст., плащаниця з Яворівського р-ну поч. XX ст. ймовірно написана Модестом Сосенком або Петром Холодним та ін.. Майже всі твори походять з Галичини, за винятком образу «Розп’яття» XVIII ст..

“Наше сьогодення, яке є динамічним, наповнене інноваційними рішеннями, виражене в різних аспектах життя, потребує постійного емоційного заряду та участі в суспільних процесах, аби мати відчуття участі в громаді. Відповідно, літні люди, попри поважний вік та багатий життєвий досвід, хочуть і надалі черпати для себе нові враження та знання, а ми цьому повинні сприяти “, – наголосив директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Віталій Брославський.

Організувала екскурс коридорами Львівської Ратуші культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: