Літні городяни побували в середньовічному підземеллі

Вже традиційно для одиноких літніх мешканців нашого міста організовують цікаві пізнавальні заходи.

Вчора, для одиноких львів’ян літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі, провели чергову екскурсію. На цей раз, дідусі та бабусі мандрували середньовічним підземеллям костелу єзуїтів.

Під часі подорожі літні люди дізнались, що підземелля костелу єзуїтів у часи середньовіччя служили як продуктові склади, і як місце поховань, а також як боргова тюрма. Присутніх вразили мури підземелля, які сягають до чотирьох метрів у висоту. На деяких цеглинах літні люди побачили відбитки пальців середньовічних майстрів, адже вони клали стіни із сирої глини, вилитої в форми. Величезне враження справили залишки древніх фресок на стелі. На лаві однієї з кімнат підземелля предмети побуту, що залишились з тих часів. Але найзагадковішим експонатом підземелля костелу єзуїтів є саркофаг з суцільного каменю, знайдений у XVIII ст. Тільки кришка саркофага важить понад 600 кг. Багато таємниць пов’язано із ним. Дивним є те, що на цій могилі написано тільки рік народження. Саркофаг було знайдено із розбитою боковою стіною. Кажуть, що характер уламків був такий, ніби до саркофагу добиралися не ззовні, а намагалися вибратися з середини.

Підземний Львів – це окреме, тихе, спокійне, містичне життя нашого міста. Підземелля Львова, в загальному, тягнуться на сотні кілометрів. Але не всі вони на сьогодні доступні.

Організувала мандрівку в середньовіччя культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

 

Поділитись: