Літні городяни побували в останній криївці УПА

На початку листопада мешканці нашого міста щорічно відзначають річницю «Листопадового чину», проголошення Західноукраїнської народної Республіки, й активний прояв свідомості українців до власної незалежної держави. З цієї нагоди для дідусів та бабусь Львівського міського територіального центру провели пізнавальну екскурсію тематичним рестораном «Криївка». Заклад стилізований під таємний сховок часів визвольного руху на території України, в якому чимало історичних артефактів: військова амуніція на стінах, портрети вояків та оригінальний посуд. Така атмосфера занурила присутніх в часи, коли українські повстанці жили під землею та воювали проти загарбників.

В дні відзначення 98-ї річниці проголошення ЗУНР ми хотіли підготувати для літніх людей цікавий та неординарний захід – екскурсію в останньою криївкою УПА, що залишилась з часів Другої світової війни і до наших днів, яка сповнена духом часів українського визвольного духу.

Під час екскурсії присутні довідались, що в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини, очолювані сотником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи у місті (крім залізничного вокзалу, що стало однією з помилок і причиною втрати Львова). Формальне переобрання влади відбулось після полудня; зокрема, після підписання протоколу намісник Гуйн передав всю владу заступнику В. Децікєвічу, а той — на основі цісарського маніфесту від 16 жовтня 1918 р. — Українській Національній Раді. 9 листопада 1918 р. УНР утворила свій тимчасовий виконавчий орган, який 13 листопада 1918 р. було перетворено на уряд — Державний Секретаріат ЗУНР-ЗО УНР. Літні люди дізнались, що 13 листопада 1918 р. УНР затверджено Конституційні основи новоствореної держави — Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії, згідно з яким вона отримала назву Західно-Українська Народна Республіка.

Ми як українці, громадяни повинні ретельно вивчати історію нашої держави, адже в минулому багато фактів від всіх нас приховували різні «режими», і саме тепер, в період незалежності, необхідно людям старшого віку, як і молодому поколінню, нести істину про ці чи інші історичні події, які вписані героїчними описами на сторінках нашої історії.

За сприяння власника компанії «Фест» Юрія Назарука, організувало відвідування Криївки літніми людьми відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: