Літературно-мистецький захід « Ми тебе не забули, Тарасе! »

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу — Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову.

Цього місяця в Україні відзначатимуть «Шевченківські дні» присвячені 204-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди в центрі дозвілля, що за адресою, вул. Кирилівська 3а, для літніх людей Львівського міського територіального центру відбувся літературно-мистецький захід «Ми тебе не забули, Тарасе!».

Під час зустрічі присутнім були представлена цікава розповідь про життєвий шлях Шевченка: від кріпака до вільної людини та документальний фільм про невідомі сторінки початку його творчості.

Багато років пройшло після смерті Тараса Шевченка. Але його поезії, його картини забути неможливо. Вірші Кобзаря завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час пошестей і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги. Багато з них стали піснями, і тепер вже ніхто не може їх відрізнити від народних пісень.

Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX і на початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був «Кобзар». Вірші з нього вчили напам’ять, за ним училися читати.

Шевченко – це уособлення незламного духу українського народу. Він завжди присутній там, де є героїчні вчинки.

Літні люди вшанували пам’ять Кобзаря та виконали народну пісню на вірш Т.Г.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Захід організовано відділенням соціальної адаптації Львівського міського територіального центру.

Організатор культурно – дозвіллєвої діяльності Віра Костецька.

 

Поділитись: