Колядки, вертеп, святвечірній стіл: у центрі матері і дитини «Незламні матусі» святкують Різдво

Для дорослих і маленьких мешканців центру матері і дитини «Незламні матусі» накрили святвечірній стіл. Були колядки та святковий вертеп, спільна молитва, а також гості. Допомогли матусям з підготовкою до Різдва фахівці Львівського міського центру соціальних служб. 

«Розпочали ми з майстерки, під час якої найменші мешканці центру виготовляли різдвяних ангелів – символів доброти та світла, що принесли чудову звістку про народження Спасителя. Але це лише перша частинка знайомства з традицією святкування Різдва.

У переддень Різдва Христового, 6 січня, мешканці Центру зібрались на Святвечір до спільної молитви з о. Андрієм Феденьківим. Ми також розказали та втілили різдвяні традиції Галичини: був дідух зі злакових колосків, свічка, кутя та пампухи. Дітям ми підготували різдвяні розмальовки, де вони можуть дізнатися більше про свято та вивчити колядки», – розповіли в установі.

Також усі насолодились виступом запрошених гостей із Львівської національної філармонії, які прийшли на свято. Зокрема прозвучали колядки у виконанні вокального жіночого тріо «Крайня хата», а також Станіслава Гояна. А зі святковим вертепом завітали юні пластуни.

Нагадаємо, що центр матері і дитини «Незламні матусі» – це два двоповерхових будинки для вагітних жінок-переселенок, загальною площею 1300 м2, які звели в районі Тракту Глинянського. Будинки зібрано на місці з дерев’яних конструкцій, було перейнято досвід з США. Загалом у них зможуть жити одночасно понад 100 вагітних або породіль з дітьми, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Поряд із житлом облаштовано хідники, оглядовий і дитячий майданчики та озеро. З кожною матусею підписується договір, де визначено термін та умови проживання.

Поділитись: