“Інклюзивний клас авто”: мешканці громади здійснили понад 2 тисячі поїздок за 11 місяців

Цьогоріч 23 січня у Львові український онлайн-сервіс Uklon та мережа АЗК ОККО запустили авто класу “інклюзивний” для людей, які користуються кріслами колісними. Ініціативу підтримала Львівська міська рада та, в свою чергу, запровадила програму компенсацій вартості проїзду.

Відтак, з моменту запуску мешканці громади, які користуються кріслами колісними, здійснили понад 2 тисячі поїздок, а з 1 по 19 грудня послугою скористалися 162 людини.

Зазначимо, що авто класу «інклюзивний» оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки для фіксації крісла колісного. За кермом – лише професійні драйвери, які пройшли тренінги зі спілкування з людьми з порушеннями опорно-рухового апарату. Зокрема, якщо пасажир без супроводу, водій надає допомогу перенесення багажу або особистих речей.
Послуга є доступною як у Львові, так і його передмісті в радіусі 20 км, що робить поїздки ще зручнішими. Скористатися дуже просто – необхідно в застосунку Uklon ввести потрібний маршрут та обрати відповідний клас, опісля – водій прибуде на місце.

Нагадаємо, що у місті діє програма компенсацій вартості проїзду. Відтак, люди на кріслах колісних, які скористалися послугою клас авто “інклюзивний”, можуть отримати кошти за здійснення поїздки. Сумарна сума компенсацій – до 800 гривень на місяць.

Для отримання відшкодування потрібно особисто подати заяву та документи до відділів соціального захисту Львівської міської ради або до ЦНАПу. Заяву та документи можна також подати онлайн. Для цього необхідно залишити електронне звернення на сайті Львівської міської ради або ж надіслати поштою зверення у відділ соцзахисту – засвідчивши копії документів, які додаються до заяви, проставивши свій підпис на кожній копії.

Довідково

Перелік документів, який потрібно подати із заявою:

  • Копія паспорта громадянина України/копія паспорта з безконтактним електронним носієм (ID карта) з наявним оригіналом довідки про реєстрацію місця проживання/перебування у разі відсутності цієї інформації у Реєстрі Львівської МТГ.
  • Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті).
  • Витяг з Реєстру Львівської МТГ про реєстрацію місця проживання/перебування особи з інвалідністю на території Львівської МТГ (додається відділом соціального захисту самостійно за наявності цієї інформації у Реєстрі Львівської міської територіальної громади).
  • Копія довідки/електронної довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – заявника, яка містить інформацію про фактичне місце проживання/перебування на території Львівської МТГ (у разі звернення внутрішньо переміщеної особи).
  • Копія свідоцтва про народження дитини (для дітей з інвалідністю).
  • Копія посвідчення особи з інвалідністю.
  • Копія довідки до акту огляду МСЕК.
  • Копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років.
  • Копія індивідуальної програми реабілітації за затвердженою формою з висновком про необхідність користування кріслом колісним (чинної на дату подання Заяви).
    Інформація (повідомлення) про відкриття та обслуговування рахунку в установі уповноваженого банку.
  • Трансферний квиток та документ, що підтверджує понесені особою з інвалідністю витрати на оплату послуги перевезення. Можна згенерувати в користувацькому додатку (UKLON). !Це якщо на момент звернення особа з інвалідністю вже скористалась послугою перевезення. (Інструкція як отримати чек за поїздку тут )
  • Копія рішення суду про встановлення опіки/піклування над недієздатною, обмежено дієздатною особою з інвалідністю (за наявності).
    Інші документи, у разі необхідності (залежно від обставин, які склалися
Поділитись: