Городяни літнього віку вивчали історію писанкарства

Минулої п’ятниці, 22 квітня, для літніх людей Львівського міського територіального центру, що на вул. Кирилівській, 3а, в центрі дозвілля відділення соціально-побутової реабілітації провели тематичний захід “Історія писанкарства”. Під час зустрічі учасники вивчали основні техніки розпису української писанки. Літні люди довідались, що Писанка — символ Сонця, життя, його безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя та радості. У міфах багатьох народів світу саме яйце є початком. У слов’ян-язичників, на думку С. Килимника, писанки існували вже за часів антів — наших прародичів ІІІ — VIII ст. н. е. і були символом сонячного культу. Птахи — це вісники весняного воскресіння, символи Сонця, а їх яєчка — емблема сонця — життя, народження. Існує чотири види розписаних яєць — крапанка, дряпанка, крашанка та писанка. Кожен із цих видів має свою систему розпису.

Також в гуртку ручної праці пройшов майстер-клас під гаслом “Наші вміння – творимо красу власними руками”. В ході заходу, учасники змогли опанувати техніку оздоблення та розпису пасхальних яєць.

Під час спілкування панувала приємна, затишна, домашня атмосфера, яка принесла позитивні емоції нашим відвідувачам.

« Проведення майстер-класів з рукоділля, бісероплетіння, виготовлення ляльок-мотанок – все це позитивно впливає на відточення моторики рук, концентрації уваги, витримки, розвиток творчого мислення, особливо у поважному віці, коли організм потребує більшої уваги та бережного ставлення. Власне майстер-класи працівники нашої установи проводять систематично, й тішить те, що літні люди радо приймають в них участь », — розповів директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Віталій Брославський.

Організувала та провела захід майстерності організатор культурно-дозвіллєвої діяльності відділення соціально-побутової реабілітації Віра Костецька.

 

Поділитись: