Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за час самоізоляції під час пандемії COVID-19

З початку пандемії понад 10 тисяч працюючих українців знаходились на самоізоляції під медичним наглядом задля протидії поширенню коронавірусної інфекції. Сума компенсації втраченого за цей час заробітку від Фонду соціального страхування України сягнула понад 13 мільйонів гривень.

Зокрема, у м.Львові з початку пандемії COVID-19 більше 350 застрахованих осіб знаходились на самоізоляції під медичним наглядом, з них більше 80 – медичні працівники. Львівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Львівській області компенсує цим застрахованим особам втрачений заробіток за 2,4 тисячі днів ізоляції від COVID-19 на суму 505 тис.грн.

Така допомога фінансується ФССУ на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на оплачувану Фондом соціального страхування України самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з інфікованим хворим. Режим ізоляції встановлюється задля протидії можливому поширенню коронавірусної хвороби.

Тривалість самоізоляції під медичним наглядом, відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний листок спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.

Розмір такої допомоги від Фонду становить 50% середнього доходу працівника незалежно від тривалості стажу, починаючи з шостого дня самоізоляції (перші п’ять днів фінансуються за кошти роботодавця). Водночас, для медичних працівників сума допомоги від Фонду розраховується, виходячи зі 100% середньої заробітної плати, і також не залежить від тривалості страхового стажу.

Детальну інформацією з приводу надання застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності за час самоізоляції під медичним наглядом можна отримати у Львівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за телефоном: 299-91-67.

Поділитись: