Фонд соціального страхування України фінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності за час ізоляції від COVID-19

Така допомога фінансується Фондом соціального страхування України на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11».

Направлення на самоізоляцію під медичним наглядом здійснює сімейний лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19. Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Період тимчасової непрацездатності при ізоляції від COVID-19 не може перевищувати 14 календарних днів від дати останнього контакту з хворою чи ковід-позитивною особою.

Для отримання від Фонду допомоги отриманий листок непрацездатності необхідно передати своєму роботодавцю, який розраховує суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, заповнює заяву-розрахунок встановленої форми та передає її до Фонду на фінансування.

Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку від Фонду складає 50% середнього доходу, незалежного від тривалості страхового стажу, а для медичних працівників – 100% середнього доходу. Фонд соціального страхування здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Із початку пандемії 2137 застрахованих осіб міста Львів перебували на оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під медичним наглядом.

Станом на сьогодні Львівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло на оплату відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на суму більше 2,7 мільйона гривень.

Додаткову інформацію щодо отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності за час ізоляції від COVID-19 можна отримати у Львівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за тел.: 299-91-67.

Поділитись: