Екскурсія в Музей скла

В рамках плану заходів городяни поважного віку Львівського міського територіального центру побували в першому і на даний час єдиному музеї скла в Україні. В часі спілкування, літні люди дізнались, що музей скла відкритий у вересні 2006 року у рамках святкувань 750-річчя Львова. Експозиція музею поділена на два розділи «Історичне скло» і «Сучасне скло». У першому відділі літні мандрівники були зачаровані мініатюрними глечиками, флакончиками, бальзамаріями, давньоруськими намистинками, уламками браслетів, перстенів, фрагментами мозаїк із Києва, Теребовлі, Галича, пам’ятками ХІІ ст. з археологічних досліджень ремісничого посаду літописного Звенигорода відомого українського археолога І. Свєшникова, склом XVI – XVII ст. з колекції Петра Лінинського. У Другому відділі виставляються змінні експозиції – там представляються сучасні роботи львівських склодувів, що вони їх творять на щорічних Склодувних симпозіумах у Львові, які проводяться з 1989 року.

В ході проведення екскурсії відвідувачі мали можливість ознайомитися з різним за функціональним призначенням склом: ужитковим (чарки, бокали, пивні кухлі), ужитково-церемоніальним (вівати), декоративно-ужитковим (штофи), декоративним (намисто, браслети), елементами інтер’єру (профітки). Серед представлених пам’яток особливо вартісні вироби Коростівської гути, продукція якої у ХІХ ст. конкурувала з виробами таких високо розвинутих осередків гутництва, як Богемія та Сілезія. Досягненням гути було варіння золотого рубіну, з якого робилися наклади для профіток та нитки для декорування ніжок. Один з експонатів – парадний сервіз з монограмою Ізабелли Любомирської, попри свою неабияку мистецьку вартість, має значну історичну цінність.

Присутні оглянули твори представників молодої генерації львівської школи художнього скла. Це випускники та студенти єдиної в Україні кафедри художнього скла. Усі представлені роботи виконані протягом 2016-2018 рр..

Експонати Музею скла збагатили відвідувачів знаннями щодо еволюції виробництва скла, познайомили з давніми центрами гутного скла Галичини, асортиментом скляного виробництва, характерним для певного періоду, прикладами найхарактерніших прийомів декоративного оздоблення, орнаментикою та подарували велике естетичне задоволення.

Захід організовано відділенням соціальної адаптації Львівського міського територіального центру.

Організатор культурно – дозвіллєвої діяльності Віра Костецька.

 

Поділитись: