«Душа народу бринить у слові»

Під таким гаслом 21 лютого в центрі денного дозвілля, що за адресою, вул. Кирилівська,3 відбувся захід з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Щороку, це свято відзначають, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

В ході зустрічі присутні довідались, що 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників. За пропозицією Бангладеш ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 першим міжнародним днем рідної мови.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

На завершення заходу прозвучав вірш « Моя мова » Василя Симоненка, який прочитала Стефанія Горбач.

Кожен українець повинен знати рідну мову —

це його обов’язок перед власним народом

і перед державою Україною.

Захід організовано відділенням соціальної адаптації Львівського міського територіального центру.

Організатор культурно – дозвіллєвої діяльності Віра Костецька.

 

Поділитись: