Довідка про тимчасову непрацездатність не є підставою  для надання матеріального забезпечення  за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

З огляду на ситуацію, що склалася в закладах охорони здоров’я деяких областей України у зв’язку із відсутністю бланків листків непрацездатності, Львівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області повідомляє.

Через невчасне забезпечення Міністерством охорони здоров’я України закладів охорони здоров’я окремих областей належною кількістю бланків листків непрацездатності у разі настання у застрахованої особи тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів почастішали випадки видачі довідок замість листків непрацездатності встановленої форми.

Відповідно до п. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІVєдиною підставою для призначення і наступної виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Отже, довідка не є підставою для надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхуванняУкраїни. Довідки, що видаються в закладах охорони здоров’я, лише підтверджують факт тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, тобто відсутність працівника на роботі з поважної причини.

Видача довідок про тимчасову непрацездатність проводиться тільки тими лікувально-профілактичними закладами, у яких повністю використані бланки листків непрацездатності, і тільки на період до їх виготовлення.

Після отримання бланків листків непрацездатності обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленого зразка проводиться посадовими особами закладу охорони здоров’я (лікуючим лікарем, завідувачем відділення, головою ЛКК) з урахуванням вимог п.2.2 та п.2.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, із обов’язковим зазначенням у журналі реєстрації листків непрацездатності (ф. № 036/о) номеру листка непрацездатності та дати обміну.

Порядок обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності врегульований спільним листом Міністерства охорони здоров’я України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.10.2006 № 01-06-2125. При обміні довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності на бланку листка непрацездатності в правому верхньому куті вказується: «Замість довідки від____№___» та запис у графі «Звільнення від роботи» у листку непрацездатності проводиться одним рядком. Дата видачі листка непрацездатності має збігатися з датою обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності.

Після обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленої форми застрахована особа має подати його своєму роботодавцю для призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Додаткові роз’яснення з цього питання можна отримати у Львівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за тел.: (032)299-91-67.

Теги:
Поділитись: