Допомоги та підтримка, яку у Львові отримують люди з інвалідністю по зору

Щорічно 13 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день незрячих. У Львові усіляко допомагають людям, які втратили зір і опинились у важкій життєвій ситуації.

Як повідомив начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин, незрячі львів’яни та ГО, які об’єднують осіб з інвалідністю першої та другої груп по зору, отримують від міста різні види допомог. Зокрема, люди з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп користуються пільгами на оплату ЖКГ, отримують продуктові набори та одноразову фінансову допомогу – дану виплату надали 1088 особам з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп на суму у 544 тис гривень.

Крім того, для громадських організацій, проводяться конкурси заходів та проектів до співфінансування яких активно долучається місто. А саме цього року у Львові фінансово підтримали реалізацію заходів та проектів таких організацій:

–     ГО УТОС: «Святкування 86 річниці від Дня створення Українського товариства сліпих» на суму 30,1 тис. грн., а також святкування з нагоди Міжнародного дня білої тростини на суму 35,00 тис. грн.;

–     ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів»: інтегрований концерт «Відчинилося життя» за участю незрячих вокалістів та провідних артистів української естради у супроводі оркестру у Полтаві та Кропивницькому на суму 150 тис. грн., а також проект «Нове українське кіно для незрячих», в рамках якого передбачалось адаптування 5 нових художніх кінофільмів для осіб з важкими порушеннями зору шляхом виготовлення аудіодискрипції, місто дофінансувало на суму у 93 тис. грн.

–     Фонд реабілітації незрячих: захід «Мандрівна планета – 3», на фінансування 2-х відокремлених у часі кількаденних автоподороржей Вінницькою та Чернівецькою областями осіб з інвалідністю по зору та їх супроводжуючих місто надало 124 тис. грн., а також проект «Мистецька книга для бібліотек Львова», який передбачає виготовлення 8/10 нових літературних творів рельєфно-крапковим шрифтом і в форматі аудіо для незрячих дітей різного віку, місто дофінансувало на суму у 91 тис. грн.

Довідка

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для незрячих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме ця подія лягла в основу вибору дати Міжнародного дня незрячих.

Поділитись: