Допомогу в розмірі 100 тис грн бійці АТО / ООС зможуть отримувати ще до 2022 року

Сьогодні, 10 липня, сесія Львівської міської ради прийняла ухвалу «Про продовження до 2022 року дії Програми про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб».

Це означає, що одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. учасники бойових дій зможуть отримувати ще до 2022 року, а не 2020, як передбачалося раніше. Загалом на фінансування цієї програми з міського бюджету передбачено 610 млн. грн. (у 2016 році — це 10 млн. грн.; а упродовж 2017−2022 років — це по 100 млн. грн. щорічно). Зауважимо, що цю допомогу за час дії програми уже надано 2 404 бійцям. На ці виплати з міського бюджету скерували 240,4 млн. грн.

Як пояснили в управлінні соціального захисту ЛМР, на сьогодні Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій прийняв 4700 заяв від учасників бойових дій в районах проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (АТО/ООС). Упродовж дії Програми (2016 рік — червень 2019 року) громадською комісією із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій розглянуто 2584 заяви (55% від загальної кількості). Таким чином, 2116 заяв потребує розгляду, прийняття Комісією рішення та, відповідно, за наявності правових підстав, — фінансування. Водночас, на розгляд Комісії продовжують надходити звернення, зокрема, від учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО у 2014 році.

Тому, враховуючи те, що до завершення Програми залишається не розглянутими майже 2200 заяв учасників АТО/ООС, є необхідність продовження дії Програми. Крім того, серед учасників АТО/ООС побутує думка, що частина з них не зможе отримати до закінчення 2020 року належну їм матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань.

Додамо, що окрім цієї одноразової допомоги в розмірі 100 тис. грн., у Львові для соціальної підтримки воїнів АТО / ООС запровадили чимало інших соціальних програм. Загалом на соціальні допомоги бійцям з міського бюджету Львова у 2018 році передбачено 108,7 млн. грн.

Поділитись: