До уваги Захисників та Захисниць України!

Інформація щодо соціальної та професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

Соціальна та професійна адаптація регулюється:

– постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 “Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності“;

– постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 179 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності“.

Дія цих Порядку та умов поширюється на осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності( надалі – особи).

На період дії воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування даною послугою також можуть скористатися військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) ЗСУ, НГУ, СБУ та інші, які безпосередньо брали участь у заходах оборони та члени їхніх сімей.

Професійна адаптація осіб здійснюється шляхом:

– надання соціальних послуг у сфері зайнятості;

– підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією;

– отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;

– отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету суб’єктами освітньої діяльності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації.

Професійна орієнтація осіб здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, міжрегіональними (регіональними) центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.

Особи одночасно мають право на соціальну та професійну адаптацію.

Професійна адаптація осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії, визначеними в індивідуальній програмі реабілітації.

Професійна орієнтація осіб здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, міжрегіональними (регіональними) центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.

Послуги з професійного навчання надаються особі в порядку черговості. Особа може повторно отримати послугу з професійного навчання, але не раніше ніж через три роки після отримання такої послуги, за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.

Порядок отримання соціальної та професійної адаптації:

Крок 1. Подача документів. Необхідно письмово звернутись до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) зі заявою встановленої форми, додати копію посвідчень, довідки про участь в АТО/ООС/інших заходах оборони держави та індивідуальну програму реабілітації (для осіб з інвалідністю), документи, що посвідчують родинний зв'язок, тощо.

Крок 2. Професійна орієнтація та вибір напряму професійного навчання. Для цього орган соціального захисту населення повинен направити Вас до центру зайнятості або іншої установи на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання.

Крок 3. Професійне навчання. За результатами професійної орієнтації щодо вибору напряму професійного навчання направляють заявників на професійне навчання та на підставі такого направлення зараховують до навчальної установи.

Професійна адаптація осіб з вищою освітою здійснюється шляхом:

  • отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
  • отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (при цьому вартість такого навчання не повинна перевищувати п’ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент вступу до закладу освіти).

Відділи соціального захисту управління соціального захисту Львівської міської ради:

Галицький ВСЗ: вул. Ф. Ліста, 5, м. Львів, 79000, тел: 261-44-50.

Залізничний ВСЗ: вул. І. Виговського, 34, м. Львів, 79022, тел: 295-82-28.

Личаківський ВСЗ: вул. К. Левицького, 67, м. Львів, 79017, тел: 254-62-89.

Сихівський ВСЗ: просп. Червоної Калини, 66, м. Львів, 79049, тел: 254-64-80.

Франківський ВСЗ: вул. Генерала Т. Чупринки, 85, м. Львів, 79057, тел: 237-50-81.

Шевченківський ВСЗ: вул. В. Липинського, 11, м. Львів, 79058, тел: 254-67-27.

Поділитись: