Для дітей з інвалідністю запрацював новий осередок «Джерела» – у Винниках

Запрацював новий, уже шостий, осередок львівського центру реабілітації «Джерело». Його відкрили у Винниках на вул. Галицькій, 12. Тут діти, які мають труднощі розвитку, весело та з користю проводять свій час у супроводі фахівців: малюють, співають, навчаються та проводять різні рухові активності.

«Батьки мають запит, щоб такі послуги ставали доступнішими до місця їх проживання. І маємо вже 15 вихованців, які відвідують цю нову філію. Для кожної дитини активності підбираються таким чином, щоб було цікаво і розвитково. Адже за мету ставимо здобуття дітьми соціально-побутових навичок, спілкування і взаємодію зі своїми однолітками. Це дає можливість підготуватися дитині до садку і побачити батькам, що дитина насправді спроможна – щоб у подальшому бути на інклюзії в дитсадку, до прикладу», – пояснює Зореслава Люльчак, керівниця центру «Джерело».

У новому осередку приймають дітей з інвалідністю із Винник, Тракту Глинянського та Лисинич, в тому числі й внутрішньо переміщених дітей. Загалом осередок розрахований для комфортного перебування 20 дітей. Послуги денного догляду надають інструктор з трудової адаптації, соціальні робітники, вихователь та асистент вихователя.

Ремонтні роботи в осередку розпочали влітку 2021 року. Загальна вартість робіт – 4,2 млн грн (1,8 млн грн профінансовано з міського бюджету Львова, а 2,4 млн грн – благодійні кошти). Також за благодійні кошти (157 тис. грн) придбано дизельний генератор, потужністю 7,5 кВт, для роботи філії за відсутності електроенергії.

Львівська міська рада з командою «Джерела» ще з 2018 року почали масштабувати послуги з денного догляду та відкривати осередки у різних мікрорайонах Львова. Щоб відкрити кожну нову філію, місто надавало комунальне приміщення на першому поверсі у різних будівлях. На облаштування залучали бюджетні кошти та благодійників.

«Такі послуги для діток і молоді – завжди актуальні, бо є затребуваність. Тому ми розвиваємо мережу осередків. І зараз, під час війни, відкриваємо їх, попри перестороги, чи нам це вдасться – через брак коштів чи інші об’єктивні причини. Вже підшукали приміщення у Залізничному районі, де плануємо також створювати такий осередок», – каже Ігор Кобрин, керівник управління соціального захисту Львівської міської ради.

Щоб отримати послугу, потрібно звернутися в районний відділ соціального захисту й подати необідні документи. Допомогу у «Джерелі» можуть отримати діти та дорослі, які мають важкі моторні та/або  комплексні порушення, та можуть перебувати в колективі; мають вроджені вади розвитку, генетичні хвороби, синдроми зі стійкими порушеннями у фізичному або інтелектуальному розвитку важкого ступеня.

Нагадуємо, у Львівській громаді діє шість філій «Джерела» за такими адресами: вул. Кирилівська, 3а (Шевченківський район); вул. Роксоляни, 23 (Залізничний район), вул. Б. Хмельницького, 195 (Личаківський район), вул. В. Великого, 40 (Франківський район), вул. Миколайчука, 24 (Шевченківський район);  вул. Галицька, 12 у Винниках (Личаківський район). Щоденно соціальні послуги (послуги денного перебування) у «Джерелі» отримують 113 дітей та 100 дорослих. Також діє програма раннього втручання та комплексна реабілітація.

Довідка

Центр «Джерело» надає реабілітаційні послуги для дітей і молоді з інвалідністю та дітей з групи ризику. Заснований 1993 року з ініціативи батьків дітей з інвалідністю та волонтерів з Канади. Центр формує та впроваджує новітні стандарти соціальних послуг і є ресурсним центром на регіональному та національному рівнях. За 29 років роботи допомогу отримали близько 8 тисяч дітей та молоді, віком від кількох тижнів до 45 років. Центр фінансується з комунального бюджету міста Львова та за рахунок благодійних надходжень.

Поділитись: